top of page

OYUNUN YILDIZLARI 2019Oyun dünyasında bulundukları alanlarda üstün performans gösteren kişileri onore etmek ve ödüllendirmeyi amaçlayan Oyunun Yıldızları töreni ikinci defa düzenlendi.

Intel, Teknosa ve Monster’ın sponsorluğunda gerçekleştirilen etkinlikte, oyun dünyasının en önemli isimleri bir araya gelirken, ekranları başında binlerce kişi töreni canlı takip etti.

Yılın Kadın Yayıncısı: Pelin "Pqueen" Baynazoğlu

2017 yılında yayın hayatına başlayan Pqueen, oynadığı farklı oyunlarla ve oyun dışı “IRL” yayınlarıyla gönüllerde taht kurdu. Bu yılın başında NoobStar ile yükselişi daha da hızlanan Pqueen, Yılın Kadın Yayıncısı seçildi.

Yılın Erkek Yayıncısı: Tuğkan "Elraen" Gönültaş

Modellik ve tiyatro kariyerinden sonra adım attığı yayıncılıkta büyük bir yükseliş gösteren Elraen, içerik üretimine “Karınca Çiftliğim” isimli Youtube kanalı ile başladı. Elraen, son 2 yılda canlı yayınlarında elde ettiği popülerlik ve başarı ile Yılın Erkek Yayıncısı olmayı başardı.

Yılın Yükselen Yayıncısı: Şahin "H3X" Latifi

Overwatch ve Fortnite sahnelerinde profesyonel geçmişi olan H3X, laf cambazı eğlenceli kişiliğiyle ön plana çıkardığı role play karakteri ile yakaladığı yükseliş trendiyle yeteneğini birleştirerek Yılın Yükselen Yayıncısı ödülünü kazandı.

Yılın Espor Takımı: Futbolist Esports

FIFA eClub World Cup üçüncülüğü, ESL Dota 2 Türkiye şampiyonluğu ve Vodafone 5G ESL Mobile Open’daki PUBG Mobile Avrupa Şampiyonluğu ile hem ülke içinde, hem de dünya çapında başarılar elde eden Futbolist, 2019’un en iyi espor takımı seçildi.

Yılın Esporcusu: Çakıl "IROH" Develi

Ülkemizde Team Ready ve Digital Athletics ile başarılı bir performans sergileyen PUBG oyuncusu IROH, dünyanın en büyük espor takımlarından birisi olan TSM’e transfer olmayı başardı. Yeni takımıyla Dünya Şampiyonası da katılan oyuncu, ülkemizde, Yılın Esporcusu seçildi. Iroh performansıyla da kendisinden sıkça bahsettiriyor.

Yılın IRL Yayıncısı: Pelin "Pqueen" Baynazoğlu

Son yıllarda yükselişe geçen IRL kategorisi eğlence odaklı içerikleriyle Türkiye’de de büyük ilgi görüyor. Bu önemli kategoride kazanan ise Pelin "Pqueen" Baynazoğlu oldu. Kendisi bu yıl 2 ödül alan tek isim oldu.

Yılın Oyun İçerikli Youtube Kanalı: Enis Kirazoğlu

Türkiye’de, oyun sektörü hakkında en eski ve tecrübeli isimlerden biri olan Enis Kirazoğlu, senelerdir hem farklı kurumlar altında, hem de kendi kanalında sayısız oyun içeriği üretmiş bir oyuncu.

Yılın Mobil Oyun İçerik Üreticisi: Cem "Kozmik Karınca" Ceyhan

İçerik üretimine 2017 yılında çeşitli oyunlarla başlayan Kozmik Karınca, bir süre sonra odağını PUBG Mobile’e çevirdi. Eğlenceli ve dinamik videolarıyla kanalında yayınladığı her videoda milyonlarca izlenmeye erişen oyuncu, Yılın Mobil Oyun İçerik Üreticisi olmayı başardı.

Yılın Yaratıcı İçerik Yayıncısı: Eren Aktan

Talk show formatları ve karşılıklı sohbetin yer aldığı formatlar yaratan, farklı söyleşi içerikleriyle dikkat çeken Eren Aktan, bu sene Ehvenişers gibi içeriklerle oldukça popülerdi. Eren bu başarılarıyla Yılın Yaratıcı İçerik Yayıncısı ödülünü kazandı.

Yılın Farklı Oyunlar Yayıncısı: Batuhan "Videoyun" Bozkan

FPS’ten Indie’ye birbirinden farklı onlarca oyun oynayan ve kanalındaki çeşitlilik ile akla ilk gelen isimlerden olan Videoyun, yaklaşık 7 yıldır oyun içeriği üretiyor. Twitch kanalına son dönemde daha çok odaklanan oyuncu, Yılın Farklı Oyunlar Yayıncısı oldu.

Yılın FPS Yayıncısı: Ferit "Wtcn" Karakaya

League of Legends’daki profesyonel kariyerinin ardından PUBG, Apex gibi oyunlarda ülkemizi uluslararası arenada temsil eden Wtcn, Türkiye’nin en başarılı yayıncıları arasında. Özellikle “Shooter” oyunlarına odaklandığı bir yıl geçiren isim, yılın FPS yayıncısı olmayı başardı.

Yılın MOBA Yayıncısı: Kaan "Elwind" Atıcı

Hem League of Legends, hem de Dota 2’de esporculuk geçmişi olan Elwind, 2019 yılını yayın hayatına odaklanarak geçirdi. Oyun içi kabiliyetine eşlik eden sempatik karakteriyle, bu yılın MOBA yayıncısı olmayı başardı.

Yılın Battle Royale Yayıncısı: Cem "Mithrain" Karakoç

Türkiye’deki en önemli Battle Royale oyuncularından olan Mithrain, son yıllarda ülkemizi PUBG turnuvalarında gururlandırıyordu. H1Z1 yayınlarıyla yükselmeye başlayan oyuncu, PUBG yayınlarıyla birlikte Türkiye’nin en meşhur yayıncıları arasına girmişti. 2019’da da en istikrarlı şekilde yayınlarına devam eden yayıncı, Yılın Battle Royale Yayıncısı ödülünü kazandı.

Yılın Spor Oyunları Yayıncısı: Cem Bölükbaşı

Çok küçük yaşta Karting’e başlayan ve şimdilerde kariyerinde Formula takımlarının pilotu haline gelerek gerçek pistlere inen Cem Bölükbaşı, yayınlarında ağırlıkla yarış oyunlarına yer veriyor. Espor’da başlayan kariyeri ile birlikte başarıyla devam ettirdiği yayıncılığı ona 2019’un bu kategorideki ödülünü getirdi.

Yılın Auto Battler Yayıncısı: Şükrü "Uthenera" Şentürk

Strateji türünde yeni bir çığır açan Auto Battler oyunları, MOBA kitlesi tarafından yoğun ilgi görüyor. Yılın Auto Battler Yayıncısı seçilen Uthenera, eski bir LoL oyuncusu ve koçu. Koç olarak görev aldığı Dark Passage takımıyla 2016 yılında Türkiye şampiyonluğuna erişen yayıncı, ödüllere hiç de yabancı değil.

255 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page