top of page

Next In Game Haftalık Bülten - 29.06.2020


Call of Duty Mobile 250 Milyon İndirmeye Ulaştı

Call of Duty Mobile çıkışından itibaren 8 ayda 250 milyon indirmeye ulaştı. Tencent ve Activision Blizzard’ın ortaklığıyla Google Play ve App Store üzerinden dünya çapında oyuncuların ilgisini çeken oyun 327 milyon dolar gelir elde etti.

https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-06-24-call-of-duty-mobile-reaches-250m-downloads-after-eight-monthsUnity, Premium Öğrenme Araçlarını Ücretsiz Yaptı

Dünyaca ünlü Unity Technologies COVID-19 sebebiyle özel eğitim videolarını ücretsiz yaptı. Normalde ücret karşılığı erişilebilen 350 saatlik video içeriği herkesin kullanımına açıldı. İşini kaybeden ve kendini geliştirmek isteyenlere destek olmak amacıyla bu kampanyanın başladığı belirtildi.

https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-06-23-unity-makes-premium-learning-tools-free-on-a-permanent-basisKüresel Oyun Pazarının Değeri 159 Milyar Dolara Ulaşacak

Pandemi nedeniyle oyunlara olan ilginin artmasıyla, küresel oyun pazarı değerinin bu sene yüzde 9.3’lük yükselişle 159 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Newzoo’nun raporuna göre bu artışın sebebi sektörün Orta Doğu ve Afrika bölgelerinde yakaladığı hızlı market büyümesi.

https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-06-26-global-games-market-value-to-reach-usd159-3bn


Facebook Gaming, Mixer Partnerliği Hakkında Konuştu

Mixer’ın kapanarak Facebook Gaming’e dahil olacağı duyurulmuştu. Facebook Gaming konuyla alakalı merak edilenleri cevapladı. Mixer yayıncılarına partnerlik teklif edeceğini ve güvenlerini kazanmaya çalışacağını belirtti.

https://dotesports.com/streaming/news/facebook-gaming-answers-questions-about-mixer-partnership

David Beckham da Espor'a Dahil Oldu

İngiliz futbol efsanesi Londra merkezli Guild Esports’a ortak oldu. Küresel lansmanını yapacağını duyuran organizasyon 31 milyon dolar yatırım bulmayı hedefliyor.

https://esportsobserver.com/david-beckham-guild-esports/
Gucci Espor Alanına Giriş Yaptı

Meşhur İtalyan markası Gucci, Fnatic için özel bir saat üreteceğini duyurdu. Yalnızca 100 adet üretilecek olan saatlerde Fnatic logosu ve GG gibi simgeler bulunacak.

https://esportsobserver.com/gucci-fnatic-collaborate/

Next Campus Oyunlaştırma Günlükleri


Metin: Bahçeşehir Üniversitesi Oyun Laboratuvarı (BUG) direktörü Dr. Güven Çatak ile Dijital Oyun Tasarımı Bölümü'nün merak edilen tüm yanlarını cevaplıyor.


Video: https://www.youtube.com/watch?v=UROQhB4Bc1s

26 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page