top of page

Next In Game Haftalık Bülten - 15.06.2020BBC, League of Legends Yayını Yapacak


BBC, yeni geliştirdiği BBC iPlayer ve BBC Sport isimli canlı yayın uygulamaları üzerinden U.K. League Championship ve Northern League of Legends Championship turnuvalarını yayınlayacak. Her iki lig de Riot Games’in yerel ligleri birleştirdiği European Regional League kapsamında bulunuyor.

https://esportsobserver.com/bbc-to-broadcast-regional-lol/

Çin Konsol Piyasası 2.15 Milyar Dolara Ulaşacak

2024 itibariyle Çin’deki konsol oyun sektörünün yıllık 2 milyar dolar üreteceği öngörülüyor. Uzun süre Çin’de konsolların satışı yasaktı fakat 2014’te yasağın kalkmasıyla oluşan ivmenin sektörü çarpıcı şekilde büyüteceği öngörülüyor.

https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-06-10-chinese-console-market-to-grow-to-usd2-15-billion-by-2024

Oyun Satışlarında %52’lik Artış

Yeni araştırma mayıs ayında ABD’deki oyun satışlarının geçtiğimiz seneye kıyasla yüzde 52 oranında arttığını ortaya koydu. Satışlar, 997 milyon dolarla aylık bazda 2008’den bu yana en yüksek noktaya ulaştı.

https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-06-12-npd-may-us-game-sales-jump-52-percent

PUBG Mobile'ın Geliri 226 Milyon Doları Aştı

Mayıs ayında PUBG Mobile 226 milyon dolarlık gelire ulaşarak geçtiğimiz yıla kıyasla yüzde 41 artış sağladı. PUBG Mobile’in gelirinin yüzde 53’ü Çin’den geliyor.

https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-06-10-pubg-mobile-made-over-usd226-million-in-may

Yeni PUBG Mobile Stüdyosu Göz Kamaştırıyor

Tencent yeni PUBG Mobile espor stüdyosunu tanıttı. Polonya’nın Katowice şehrinde bulunan stüdyoda PUBG Mobile Espor karşılaşmaları ve yayınları yapılacak.

https://dotesports.com/news/tencent-unveils-new-pubg-mobile-esports-studio-and-it-looks-amazing

Evil Geniuses ile Motorola Partnerliği

Kuzey Amerika’lı espor organizasyonu Evil Geniuses global telekomünikasyon şirketi Motorola ile partnerlik yapıyor. Böylece Motorola ilk kez bir espor organizasyonuyla anlaşmış oldu.

https://dotesports.com/business/news/evil-geniuses-signs-partnership-with-motorola

Unity'e Göre %84 Artış Var

Pandemi öncesi mobil oyun indirme sayısında geçtiğimiz seneye kıyasla yüzde 13 civarı bir artış varken pandeminin etkili olduğu mayıs ayında bu rakam yüzde 84’e ulaştı. Unity’nin yayınladığı rapora göre mobil oyun sektöründeki reklam izlenmeleri ve gelirleri de artış gösterdi.

https://www.pocketgamer.biz/news/73613/installs-by-mobile-players-increased-by-84-per-cent-according-to-unity/

Riot Games'den İçerik Üreticilerine Destek

Riot Games, dünyaca ünlü oyunu League of Legends’ın müziklerinin içerik üreticileri tarafından kullanılmasına izin verdiğini açıkladı. Böylece içerik üreticileri telif ihlali yapmadan bu müzikleri içeriklerinde kullanabilecek.

https://dotesports.com/streaming/news/riot-allows-content-creators-to-use-league-music-without-fear-of-dmca-takedowns

Hyper Casual Uygulamaların İndirmeleri İkiye Katlandı

Hyper Casual uygulamaların kullanım miktarını ve popülerliğini inceleyen bir araştırmaya göre pandeminin etkili olduğu 5 aylık sürede toplam indirme sayısı ikiye katlandı. Unity ve Adjust’ın hazırladığı rapora göre Mart 2020’deki indirme sayısı, Aralık 2019’daki rakama oranla yüzde 103 artış gösterdi.


https://www.pocketgamer.biz/news/73616/hypercasual-app-installs-more-than-doubled-between-december-2019-and-march-2020/

Next Campus Oyunlaştırma Günlükleri


GamFed Uluslararası Oyunlaştırma Federasyonu Türkiye temsilcisi ve GWC16 Gamification World Congress'te (Dünya Oyunlaştırma Konferansı) sunum yapan ilk ve tek Türk olan Ercan Altuğ Yılmaz'ın TedX konuşması. Video: https://www.youtube.com/watch?v=pUvbPTpXtVI

53 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page