top of page

Next In Game Haftalık Bülten - 8.06.2020Edward Gaming Espor Sağlık Yönetim Merkezi Kuruyor

Çin'in önde gelen espor organizasyonlarından birisi olan Edward Gaming (EDG), oyunculara özel espor sağlık yönetim merkezi kuracağını duyurdu. Açıklamaya göre merkez, oyuncuların sağlıklarının 4 yönüne odaklanacak; günlük diyet, beden eğitimi, sakatlık sonrası rehabilitasyonları ve sakatlıkların önlenmesi.

https://esportsobserver.com/edg-health-management-center
Sony İade Politikasını Değiştirecek mi?

Sony Avrupa'nın destek merkezi, satın alınan oyunların indirilmesi veya satın alım üzerinden 14 gün geçmesi durumunda, iade edilemeyeceğini söyledi. Bunun üzerine Avustralya Tüketici ve Rekabet Komisyonu bir başvuruda bulundu.

https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-06-05-playstation-fined-usd2-4m-for-misleading-australian-customers-over-refunds
Hitmarker ve 1,000 Dreams Fund Partnerliği

Oyun ve espor iş platformu olan Hitmarker, daha fazla kadının espor ve oyun endüstrisinde kariyer yapmasına yardımcı olabilmek için Amerika'daki kadınlara yardımcı olmayı hedefleyen bir organizasyon olan 1,000 Dreams Fund (1DF) ile partnerlik anlaşmasına vardı.

https://esportsinsider.com/2020/06/hitmarker-1000-dreams-fund/
Twitch'in Yeni Lideri Belli Oldu

Mayıs ayının en popüler Twitch kategorilerini incelediğimizde, Valorant'ın artık lider olmadığını görmekteyiz. Kapalı beta süreci olmasına rağmen büyük bir kitleyi kendine çeken Valorant, artık yavaş yavaş popülerliğini kaybediyor mu? Gelin birlikte görelim.

https://escharts.com/blog/twitch-may2020


Oyun Firmaları Irkçılığa Karşı Birleşti


Amerika’da George Floyd’un polis tarafından öldürülmesiyle başlayan protestolar sonrası dünyanın önde gelen oyun firmaları ırkçılık ve ayrımcılık karşıtı mesajlar yayınladı. Bir çok firma sosyal medya hesaplarından paylaşımlar yaparken, Sony ve EA gibi bazı büyük oyun firmaları da büyük etkinliklerini iptal ettiklerini duyurdu.


https://venturebeat.com/2020/06/01/game-companies-speak-out-against-racism-and-injustice-cancel-their-events
PUBG Mobile World League Gerçekleşecek mi?

PUBG Mobile Global Espor Direktörü James Yang, PUBG Mobile’deki espor ekosistemini değerlendirdi. Pandemi sebebiyle bu sene PUBG Mobile World League’in geleceğinin belirsiz olduğunu fakat turnuvayı gerçekleştirmek için ellerinden geleni yapacaklarını söyleyen Yang, süreci takip ederek ilerleyen günlerde kararın açıklanacağını belirtti.


https://dotesports.com/news/director-of-pubg-mobile-global-esports-james-yang-we-are-really-trying-our-hardest-to-make-the-world-league-happen

Next Campus Oyunlaştırma Günlükleri

Ercan Altuğ Yılmaz'ın anlatımıyla, oyunlaştırma dersi kapsamında değinilen noktalar, Kullanıcı Deneyimi’nin bir parçası olarak oyun tasarımı, bu süreçte yararlanılan disiplinler ve dikkat edilmesi gereken noktalardır. Oyunlaştırma dersi Kullanıcı Deneyimi (UX) odaklı anlatılır. Dersin sonunda, oyun mekanikleri, oyun iletişimi, ödüllendirme, seviyeler, puan, rozet gibi basit oyunsu tasarımların, Kullanıcı Deneyimi tasarımı sürecinizi iyileştirmek ve bunu tutundurmak amacıyla deneyime nasıl entegre edileceğinin mantığına sahip olursunuz. Gerçek hayata oyun tasarlayan, geleceğin en önemli mesleklerinden oyunlaştırma tasarımcılığının inceliklerini öğrenecek ve yepyeni bir sektöre dair deneyim kazanmış olacaksınız.


Video: https://www.udemy.com/course/oyunlastirma/

30 görüntüleme1 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page