top of page

Next In Game Haftalık Bülten - 26.02.2021Facebook Gaming 90'dan Fazla Turnuvaya Ev Sahipliği Yapacak


Facebook Gaming, 90'dan fazla çevrimiçi topluluk etkinliğine ev sahipliği yapmak için Real Time Strategies ve Community Gaming New York gibi topluluk ortaklarıyla birlikte çalışacağını söyledi. Bunlar halka açık küçük etkinlikler olacaklar ve her biri, esporcuların ilgisini çekmeyecek kadar küçük, ancak amatör oyuncular için anlamlı olan bin dolarlık bir ödül havuzuna sahip olacaklar.


2020'de PC Oyun Donanım ve Aksesuar Harcamaları %62 Arttı


ABD'de PC oyun donanımı ve aksesuarları için tüketici harcamaları 2020'de 4,5 milyar dolara ulaştı. Dijital PC oyun içeriği de 2020'de yüzde 19 artarak 7,5 milyar dolara yükseldi.


Cloud Gaming'de Gelecek Olarak Gösterilen Stadia'da İşler Ters Gidiyor


Bazı stüdyoların Stadia’ya büyüyen tepksinin ardından şimdi de Google’ın ve Bungie’nin Stadia’nın 4K çözünürlüğü desteklediği konusunda aldatıcı reklam kampanyası yürüttüğü gerekçesiyle New York federal mahkemesinde dava açıldı.


Apple ve Epic Arasındaki Davaya Valve da Dahil Olacak Mı?


Apple devam eden davayla ilgili Valve’a açık bir mektup yazarak davayla ilişkili olabileceğini düşündüğü bazı verileri istedi. Yanıt olarak ise Valve konunun kendileriyle alakalı olmadığını, bu verileri toplamanın oluşturacağı iş yükünün fazla olduğunu ve özel bilgiler olduğunu ileri sürerek talebi reddetti.


Twitch ve Facebook Gaming Ocak Ayında Rekor Kırdı


StreamElements raporu, her iki yayın platformunun da her izlenme sayısının geçtiğimiz yıla göre iki katından fazla artırdığını gösteriyor. Rapor, Twitch ve Facebook Gaming'in Ocak 2021'de yıldan yıla yüzde 117 artış kaydettiğini, Twitch'in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2 milyar saati ve Facebook Gaming'in de 439 milyon saati aştığını söylüyor.


Madenciler Yüzünden Ekran Kartı Bulunamayınca Müdahale Geldi


Dünyanın lide ekran kartı üreticisi Nvdia yeni çıkacak RTX 3060 modelinde kripto para madenciliği performansını yüzde 50 azaltacak bir düzenleme olacağını belirtti. Madenciliğe özel olarak bir seri üretileceğini belirten şirket, böylece oyun için üretilen ekran kartlarının oyunculara daha kolay ulaşacağını belirtti.


Evini Çok Sevenler için Oyunlaştırma: Koçtaş Efsanelerin Yolu Projesi


Oyunu işle birleştirip deneyimsel öğrenme sayesinde ne kadar verim alabiliriz? 2020 yılında 11.’si düzenlenen IDC CIO Summit’ de Future of Work - Reskilling kategorisinde birincilik, Çevik Dönüşüm projesiyle Change Management kategorisinde ikincilik kazanan Koçtaş Efsanelerin Yolu bu soruya yanıt veriyor. Ercan Altuğ Yılmaz danışmanlığında yapılan projeyi Koçtaş Kampüs’ten eğitim uzmanı Selcan Pekşen Özoğlu GamFed Türkiye 4. Gamification MeetUp Online Etkinliği' nde anlatıyor.


80 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page