top of page

Next In Game Haftalık Bülten - 2.06.2020Online Yarışların Başarısı Göz Kamaştırıyor


Karantinanın devam etmesi nedeniyle, hemen hemen her geleneksel spor dalı online dünyaya geçiş yaptı. Offline yarışlar da iptal edildi ve bu nedenle Formula 1 de online yarışlara geçmeye karar verdi. İlk Grand Prix yapıldı ve gelin bir de rakamlara bakalım. 


Detaylar İçin: https://escharts.com/blog/racing-goes-online-f1-esports-virtual-grand-prixESL One Road to Rio 2020 Sonuçları ESL One Road to Rio, Kasım ayında Rio de Janeiro'da yapılacak CS: GO Major 2020'ye doğru bir sonraki adım oldu.6 Bölgeden 56 Takımın katılımıyla gerçekleşen turnuvada, en çok izleyiciye sahip olan bölgeyi merak ediyorsanız, sizleri habere alalım. 

Detaylar İçin: https://escharts.com/blog/results-esl-one-road-rio-2020Mobil Oyunlar Rekora Doymuyor Ocak ayından, 4 Mart'a kadar kadar olan süreçte mobil oyun indirmeleri %35 artarak haftalık olarak ortalama 1.2 Milyar indirmeye ulaştı. Corona salgını nedeniyle indirmeler artıyor fakat bu denli rekorlar kırılmasını kaç kişi bekliyordu ki?  Detaylar İçin: https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-05-28-mobile-gaming-sees-record-weekly-downloads-amid-covid-19-lockdownPringles ve ESL Partnerliği Büyüyor Küresel espor organizatörü olan ESL, Pringles ile olan partnerlik anlaşmasını genişlettiğini duyurdu. Bu anlaşmaya göre Pringles, ESL'in gelecek yıl Almanya ve Polonya'da yapılacak olan tüm ulusal turnuvalarında resmi partneri olacak. Detaylar İçin: https://esportsobserver.com/pringles-esl-expand-partnership/
Tencent'ten Üniversitelerle Espor Eğitimi


Tencent global genel merkezinde eğitim ve espor dünyasından önde gelen isimleri ağırladığı bir çalıştay düzenledi. Eğitim alanında yeni partnerler bulmayı ve iki sektör arasındaki iletişimi geliştirmeyi hedefliyor.


Detaylar İçin: https://gevga.com/tencent-esports-hosts-first-esports-educational-workshop-king-pro-league-partners-with-chat-service-tt/

Zynga, Peak Games'i Satın Aldı


Dünya mobil oyun devi Zynga, Türk mobil oyun şirketi Peak Games'i 1,8 milyar dolara satın aldı. Böylece Peak Games 1 milyar doların üzerinde yatırım alarak Türkiye'nin ilk unicorn girişimi oldu.


Detaylar İçin: https://venturebeat.com/2020/06/01/zynga-acquires-mobile-gaming-company-peak-for-1-8-billion/

Next Campus Oyunlaştırma Günlükleri


İnsanlık tarihi boyunca dinlediğimiz tüm hikayelerde aynı yapıda bir kurgu öne çıkmaktadır. Bu yapıda kahramanın başına gelen 12 adımlık bir metodolojiyle karşılaşmaktayız. Oynadığımız hikayeli oyunlar, izlediğimiz tüm filmler ve okuduğumuz romanların takip ettiği bir döngü vardır. Bu videoda bu adımları örneklerle birlikte Gamfed Türkiye ekibinden Eyüp İnce'den izliyoruz.


Video: https://www.youtube.com/watch?v=V-iu5tA3aFI

43 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page