top of page

Next In Game Haftalık Bülten - 28.01.2021Newzoo İzlenecek 2021 Trendlerini Açıkladı


Araştırma şirketi Newzoo, yayınladığı raporda 2021 yılında takip edilmesi gereken espor trendlerini paylaştı. Mobil esporda sürmesi öngörülen yükseliş ve Covid etkisiyle başlayan çevrimiçi altyapının yaygınlaşması gibi başlıklar bulunuyor.

https://esportsobserver.com/newzoo-trends-2021-report/Tencent 2020'de Rekor Kırdı


Çinli dev şirket geçen seneye göre alımlarını üçe katlayarak 2020’de 31 şirketi bünyesine kattı. Tencent tüm dünyada en çok birleşme ve satın alım yapan firma oyun firması oldu.

https://www.gamesindustry.biz/articles/2021-01-22-tencent-made-record-number-of-games-m-and-a-deals-in-2020
Mobil Oyunların Ruh Sağlığına Etkisi

Jam City tarafından yapılan yeni bir ankete göre, ebeveynlerin yüzde 62'si mobil oyunların ruh sağlığı üzerinde olumlu bir etkisi olduğuna inanıyor. Mobil oyunların pandemi döneminde gördüğü ilgi ebeveynler arasında da devam ediyor. Oyuncu sayısı ve oyun süresi gibi istatistiklerdeki yükseliş hala sürüyor.

https://www.pocketgamer.biz/news/75591/62-of-parents-believe-mobile-games-help-mental-health/


ESL, Mastercard ile Partnerlik Anlaşmasını Yeniledi


Dünyaca ünlü turnuva organizatörü ESL, küresel finans şirketi Mastercard ile Northern League of Legends Championship (NLC) için olan partnerliğini yeniledi. Anlaşmanın bir parçası olarak Mastercard, NLC'nin resmi ödeme ortağı olarak kalacak ve NLC izleyicilerine özel ödüller sunmaya devam edecek.

https://esportsinsider.com/2021/01/mastercard-extends-esl-partnership-nlc/
Apple'ın VR Dünyasındaki Planları Şekilleniyor


Bloomberg’in haberine göre dev teknoloji firması Apple, yepyeni bir VR başlığı üretecek. Ürünün market standartlarına göre daha pahalı olacağı ve sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik deneyimini daha ileri bir seviyeye taşımayı hedeflediği belirtildi.

https://www.gamesindustry.biz/articles/2021-01-22-apple-planning-vr-headset-for-next-year-report
FIFA 21 Avrupa'da En Çok Satan Kutulu Oyun Oldu

GfK Entertainment’ın aktardığına göre FIFA 21 Avrupa’nın fiziksel olarak en çok satan oyunu oldu. Nintendo oyunları Animal Crossing: New Horizons ve Mario Kart 8 Deluxe ise ikinci ve üçüncü sırayı aldı.

https://www.gamesindustry.biz/articles/2021-01-21-fifa-21-was-europes-best-selling-boxed-game-in-2020
Nöronlar ve Ofisler


Oyunlar beyinlerimizde aynı anda birden çok alanı ateşliyor ve beyin haritalama ekranında havai fişekler patlıyor. Nöronlarda parlayan ışıklar artık ofislerden görülmeye başladı. Hayatın UX çalışması olan oyunlaştırmayı Next In Game kurucu ortağı Doruk Demirsar, Dr. Kerem Dündar ve Inooster kurucusu Murat Yılmaz GamFed Türkiye 4. Gamification MeetUp Online Etkinliği' nde konuşuyor.

https://www.youtube.com/watch?v=VvjLO9J8JA8&t=1248s&ab_channel=GamFedTurkey


38 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page