top of page

Next In Game Haftalık Bülten - 14.01.2021Twitch, Efsane “PogChamp” Emote'unu Sildi

Twitch’in tüm dünyaca meşhur PogChamp emote’unda yüzü kullanılan Ryan “Gootecks” Gutierrez Amerika’da olan hükümet binası baskını ile ilgili destek mesajları ve sokağa çıkma çağrısı yaptı. Olay üzerine Twitch, kullanıcı katkılarıyla yeni bir emote oluşturalacağını ve PogChamp’in değişeceğini bildirdi.Apple 39.000 Oyunu Marketten Sildi

Apple, lisanssız oyunlara yönelik duyuruların ardından yılbaşı gecesi Çin iOS App Store'dan 39.000 mobil oyunu kaldırdı. Reuters, bunun tek bir günde gerçekleşen en büyük uygulama silme programı olduğunu ve oyunların dışında da 46.000 uygulamanın daha kaldırıldığını bildirdi. Silinen oyunlar arasında Assassin's Creed Identity ve NBA 2K20 gibi meşhur oyunlar da bulunuyor.
Mobil Oyuncuların Artış Oranı %50'yi Buldu

Facebook, pandemi döneminde mobil oyuncu hareketlerine dair rapor yayınladı. Çalışma, Mart ve Temmuz 2020 arasında Almanya, Güney Kore, ABD ve İngiltere'nin mobil oyun topluluğunda önemli bir büyüme olduğunu vurguladı. Mobil oyuncu sayısındaki artış Almanya, ABD ve Güney Kore'de yüzde 25 ile yüzde 34 arasında değişirken, İngiltere'de 8.6 milyon yeni mobil oyuncuyla yüzde 50'lik bir büyüme ile çarpıcı bir çıkış yaptı.

SuperGen Group'dan 1.5 Milyar Dolarlık Espor Merkezi

Çin espor organizasyonu Edward Gaming'in (EDG) ana şirketi olan Çinli emlak şirketi SuperGen Group, "Şangay Uluslararası Kültür ve Yaratıcı Espor Merkezi" nin Şangay'ın Minhang Bölgesi'nde inşaatına başladığını duyurdu. Yeni merkez EDG’nin gaming house’u ve ofis binası olarak hizmet verecek ve aynı zamanda bir espor eğlence mekanına (6 bin izleyici kapasiteli), "beş yıldızlı espor temalı" bir otele, bir break dans tesisine, bir kapalı skydiving mekanına ve diğer birçok olanağa ev sahipliği yapacak.

Televizyonlarda PlayStation Rüzgarı

PlayStation, 2020'de TV reklamlarına en çok harcama yapan gaming markası oldu ve sektörün toplam harcamasının yüzde 40'ından fazlasını oluşturdu. Sony PlayStation’ı yüzde 28 ile Nintendo takip etti.


Uygulama Mağazalarının Geleceği

Amerikan Federal Ticaret Komisyonu üyesi Rohit Chopra Apple ve Google gibi firmaların uygulama marketlerinde sahip oldukları aşırı güç ile alakalı endişeli olduğunu dile getirdi. Uygulama için alımlarda uygulanan komisyon zorunluluğunu gibi yaklaşımların geliştiricileri ve inovasyonu zora soktuğunu belirtti.


Eğitimde Oyun ve Oyunlaştırma

Pandemi sürecinde dijital oyun ve oyunlaştırma içeriklerinine talep artarken, oyunlar ve oyunlaştırma uygulamaları eğitim politikaları cephesinde nasıl algılanıyor? GamFed Türkiye 4. Gamification MeetUp Online Etkinliği açılış konuşmacısı Milli Eğitim Bakanı danışmanlarından Gökhan Yücel bizler için bu soruyu yanıtlıyor.

45 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page