top of page

Next In Game Haftalık Bülten - 05.01.2021Queen's Gambit'in Twitch Satranç İzleyicileri Üzerindeki Etkisi

Queen’s Gambit, Netflix’te çıkış yaptığı Ekim ayının ardından tüm dünyada satranca olan ilgiyi artırdı. Pandemi sebebiyle dijital ortama taşınan satranç topluluğu dizinin çıkışıyla birlikte özellikle Twitch’te ciddi bir büyüme gösterdi.

https://escharts.com/blog/impact-queens-gambit-twitch-shess-viewership


2020'nin En Çok İzlenen Twitch İçerikleri

Twitch'teki izlenme sayısı her yıl artıyor, ancak 2020’deki büyüme rekor kırdı. Twitch analiz sitesi SullyGnome'a ​​göre, küresel COVID-19 salgınında, Twitch’in yıllık izlenme saati 18 milyarı bularak geçen seneye göre % 65 artış gösterdi.

https://dotesports.com/streaming/news/most-watched-twitch-content-in-2020Steam, Anlık 25 Milyon Oyuncu Rekorunu Kırdı

Yılbaşı tatili olan hafta Steam 25 milyon anlık oyuncu sayısını aşmayı başardı. Rekorun kırılmasında etkili olan oyunlar CS: GO, Dota 2, PUBG, Cyberpunk 2077 ve Grand Theft Auto V oldu. Ayrıca önde gelen Twitch yayıncılarının birlikte oynamaya başladığı Rust da bu artışı destekledi.

https://dotesports.com/general/news/steam-breaks-25-million-concurrent-users2020'nin En Popüler Espor Maçları

2020’ye League of Legends dünya şampiyonası Worlds damga vurdu. Final maçı 3,8 milyon anlık izlenmeyle 2020’de en çok izlenen espor maçı oldu. Worlds maçlarından sonra 2. sırada Mobile Legends: Bang Bang Endonezya Ligi finali yer aldı. Listenin geri kalanı haberimizde.

https://escharts.com/blog/most-popular-esports-matches-2020


Enerji İçeceklerinin Espordaki Yeri

Geleneksel sporlarda uzun yıllardır yüksek oranda görünürlüğü olan enerji içecekleri esporun yükselişini göz ardı etmiyor. Sektörün devlerinden, yeni markalara işte karşınızda espora yatırım yapan enerji içecekleri.

https://esportsinsider.com/2020/12/energy-drinks-esports-guide/Espor’da 2020 Yılının Yeni ve En İyi Büyüyen 10 Markası

Küresel pandemi sebebiyle iptal olan ve ertelenen birçok etkinliğe rağmen esporun şartlara adapte olmaktaki başarısı markaların da ilgisinden kaçmadı. 2020 yılında espora katılan ve adından söz ettiren 10 markanın oyuna nasıl katıldığı haberimizde.

https://esportsobserver.com/opinion-top10-brands-2020/


Oyunlaştırmanın geleceği


Oyunlaştırmanın geleceği nedir? Teknoloji çoğaldıkça oyunlaştırmanın yeri daha da mı artıyor? Hadi hep beraber izleyelim!

Video: https://www.kocakademi.com/egitim/dijital-cagda-oyunlastirma/8681/oyunlastirmanin-gelecegi


42 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page