top of page

Next In Game Haftalık Bülten - 24.12.2020

Güncelleme tarihi: 25 Ara 2020EA ve UEFA Partnerliğinde eChampions League'in 3. Sezonu Duyuruldu

Meşhur oyun geliştiricisi ve yayıncısı Electronic Arts (EA) ve Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA), FIFA espor turnuvası eChampions League'in üçüncü sezonunu duyurdu. Bu turnuva, Ultimate Team(FUT) modu gerçekleştirilen EA SPORTS FIFA 21 Global Series'in bir parçası olacak.

https://esportsobserver.com/ea-uefa-champions-league-s3/

Streamloots, Yayıncılar İçin Mental Sağlık Programını Başlattı

Streamloots Strong olarak adlandırılan bu program dahilinde, canlı yayıncılar bir mental sağlık kitine erişim sağlar. Kit içerisinde zihinsel sağlık sorunlarını daha iyi anlamak için kursların yanı sıra farkındalık ve meditasyon seansları da bulunuyor.

https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-12-15-streamloots-launches-mental-health-support-program-for-streamersDiscord’un Değeri 7 Milyar Dolara Ulaştı

Topluluk odaklı sohbet platformu Discord, TechCrunch'a göre 100 milyon dolarlık fona erişim sağladı ve değerini 7 milyar dolara çıkardı. Aylık aktif kullanıcı sayısı 140 milyona ulaşan şirketin değerlemesi sadece altı ayda ikiye katlandı.

https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-12-18-discord-valued-at-usd7bn-as-it-raises-usd100m


The Game Awards İzleyici Rekoru Kırdı

The Game Awards'ın geçen hafta gerçekleşen 2020 yayınında izleyici sayısı 83 milyonu aşarak geçen seneye göre yüzde 84 arttı. 40 farklı kanalda yayınlanan etkinlikte anlık izleyici sayısı da 8.3 milyona ulaştı.

https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-12-17-the-game-awards-sets-new-viewership-record-with-83m-livestreams


2022 Asian Games'de Esporlar da Olacak

Esporun küresel tanınırlığı giderek artıyor. Son gelişmelerle birlikte espor, 2022'de 19. Asya Oyunları'nda madalya sporu olacak. Espor daha önce de bir ülke veya bölge oyununda madalya sporu olarak kabul edilmişti ancak ilk defa ana etkinliklerden biri olacak. 2022 Asya Oyunları 10-25 Eylül tarihleri ​​arasında Çin'in Hangzhou kentinde gerçekleşecek.

https://dotesports.com/general/news/esports-will-be-a-medaled-sport-at-the-2022-asian-games

5 Mobil Oyun 2020 Yılında 1 Milyar Dolar Gelir Elde Etti

Sensor Tower’a göre pandemi etkisiyle patlama yaşayan mobil oyun sektöründe 5 mobil oyun, 1 milyar dolar gelir sağladı. Açıklamaya göre Tencent'e bu yıl şimdiye kadar sırasıyla 2,6 milyar dolar ve 2,5 milyar dolar kazandıran PUBG Mobile ve Honor of Kings oyunları yılın en çok kazandıran 2 oyunu oldu.

https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-12-16-five-mobile-games-topped-usd1b-in-revenue-this-year-sensor-towerOyunlaştırma Mekanikleri

Oyunlaştırma mekanikleri nelerdir? Puanlar, ödüller, sosyal alanlar, sanal eşyalar, takımlar, avatarlar, seviyeler, liderlik cetveli, rozetler, meydan okuma etkinliği, istek ve şans gibi öğeler oyun mekaniğinin bazı örnekleridir. Bu mekanikler motivasyon arttırır. Kullanıcıların hata yapmalarını ve hatalarından öğrenmelerine olanak sağlar. Çeşitli zorluklar ve hedeflerle yüzleşme ve bunları gerçekleştirme özgürlüğü sunarlar.

Video: https://www.kocakademi.com/egitim/dijital-cagda-oyunlastirma/8675/oyunlastirma-dinamikleri

66 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page