top of page

Next In Game Haftalık Bülten - 10.12.2020Dijital Black Friday Satışları 2019'a Göre %50 Arttı

Bu seneki Black Friday’de indirilen oyun sayısı 2019’a göre yüzde 50 artış gösterdi. Fiziksel oyun satın alımları yüzde 20 düşerken başı çeken oyun Football Manager 2021 oldu.

Geliştiricilere Göre Kapsayıcı Oyun İçi Reklamları Büyük Bir Fırsat

Mobil oyun geliştiricilerinin yüzde 46’sı kapsayıcı dinamik oyun içi reklamları kritik bir parasallaştırma fırsatı olarak görüyor. Bu yeni reklam türü oyuncuların oynamaya devam ederken reklamı yapılan ürünü görmesini sağlıyor.


VR Harcamaları 2020'de 1 Milyar Doları Geçecek

Market analisti Omdia’ya göre bu sene 6.4 milyon VR cihazı satılacak. Bu öngörüyle birlikte 2025 yılında VR içerik gelirinin 4 milyar doları aşması bekleniyor.

Genshin Impact'e iPhone Game of the Year Ödülü

Apple’ın yayınladığı yılın en iyi oyunları listesinde iPhone kategorisinde zirveyi MiHoYo’nun Genshin Impact adlı oyunu aldı. iPad kategorisinin kazananı Riot Games’in Legends of Runeterra oyunu olurken Mac için ise ödülü Disco Elysium aldı.


Travis Scott Fortnite Konserinden 20 Milyon Dolar Kazandı

Birçok büyük markayla işbirliği yapan ünlü rapçi Travis Scott’ın bugüne kadarki en kazançlı kampanyası bu yılın başlarında Epic Games'in Fortnite oyununda gerçekleştirdiği konser olabilir. Forbes’un ulaştığı bir kaynağa göre, Travis Scott, ürün satışları da dahil olmak üzere konserde yaklaşık 20 milyon dolar hasılat yapmış.


Kasım Ayının En Popüler Twitch Kategorileri

Esports Charts’ın yayınladığı rapora göre Kasım ayında Twitch’te en çok izlenen kategori Just Chatting oldu. ABD seçimlerinin de etkisiyle Kasım ayında dünyanın en popüler yayıncısı politik içerikler üreten Türk asıllı ABD’li Hasanabi oldu. Worlds’ün bitmesiyle izlenme oranı düşen League of Legends ise 2. Sırayı aldı.


Oyunlaştırma Modelleri

Oyunlaştırma modelleri (dinamikler, mekanikler, bileşenler) hakkında yeterli bilgiye sahip olman için, seni bu videoya davet ediyorum! İyi seyirler.


31 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page