top of page

Next In Game Haftalık Bülten - 2.12.2020Esporlar, Mobil Oyunlarda Markalar İçin Daha Fazla Alan Yaratıyor

PUBG Mobile ve Tribe Gaming yetkilileri dijital ortamda düzenlenen Esports Rising etkinliğinde mobil esporun geleceğini değerlendirdi. Ayrıca YouTube içerikleri, mobil oyunların ölçeği ve markaların bundan nasıl yararlanabileceği konularına da değinildi.

https://esportsobserver.com/esports-rising-mobile-esports/PUBG Mobile 2021 Planları Belli Oldu

Global Championship 2020 sırasında PUBG Mobile Esports Direktörü James Yang, oyunun gelecek yıl için espor ekosistemi planlarını açıkladı. Rekabet ortamının genel yapısı ve formatı 2020'dekine benzer olacak ancak ödül havuzu 2021'de %180'lik bir artışla 14 milyon dolara yükselecek.

https://esportsobserver.com/pubg-mobile-esports-2021/


Intel FutureGen Programı 2021'de Geri Dönüyor

İngiltere'de üniversite espor organizasyonlarının resmi kuruluşu National Student Esports (NSE), Intel FutureGen programının 2021'de geri döneceğini duyurdu. 2019'da başlatılan girişim, İngiltere üniversitelerinde yeni espor yetenekleri yetiştirmeyi hedefliyor.

https://esportsinsider.com/2020/11/futuregen-program-return-2021/Hugo Awards 2021'de Video Oyun Kategorisi de Olacak

1953’ten beri düzenlenen bilim kurgu odaklı edebi bir ödül töreni olan Hugo Awards’a 2021 yılında video oyunları kategorisi de eklenecek. 2020 boyunca etkili olan pandemi dolayısıyla video oyunlara olan ilginin arttığını belirtilirken komitenin kalıcı olarak En İyi Oyun veya İnteraktif Deneyim isimli kalıcı bir kategori oluşturmayı da düşündüğü öğrenildi.

https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-11-24-hugo-awards-adds-video-game-category-for-2021PS5 Tarihteki En Büyük Çıkışı Yaptı

PlayStation 5 çıkışını takip eden ilk 2 haftadaki satış rakamlarıyla şu ana kadarki en büyük konsol çıkışını gerçekleştirdi. Resmi Twitter hesabından PlayStation 4’ün ilk satış rakamlarının aşıldığı açıklandı fakat tam olarak kaç ürün satıldığı konusunda henüz bir bilgi verilmedi.

https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-11-25-ps5-is-biggest-console-launch-in-history


Huawei'den AppGallery ile Indie Oyun Geliştiricilerine Destek

Huawei kendi uygulama marketi olan AppGallery kullanan indie oyun geliştiricilerine destek programını duyurdu. Yardımların arasında bu kategorideki en iyi oyunlara para desteği, özel teknik destek ve uygulama içerisinde indie oyunlara ayrılmış bir bölüm oluşturmak gibi uygulamalar bulunacak.

https://www.pocketgamer.biz/news/75165/huawei-is-offering-support-to-indie-game-devs-through-appgallery/


Modern Oyunlaştırma Örnekleri

Modern oyunlaştırma örneklerini hiç tahmin ettiniz mi? Günümüzde belki de hemen hemen her gün kullandığımız hangi uygulamalarda oyunlaştırma vardır sizce? Hadi hep beraber keşfedelim!

https://www.kocakademi.com/egitim/dijital-cagda-oyunlastirma/8673/modern-oyunlastirma-ornekleri

51 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page