top of page

Next In Game Haftalık Bülten - 18.11.2020Ubisoft Montreal Ofisinde Polis Operasyonu

Ubisoft’un Montreal ofisinde çalışanların silahlı saldırganlar tarafından rehin alındığı haberi üzerine Kanada polisi bina ve çevresinde operasyon düzenledi. İlerleyen saatlerde bütün çalışanların güvenli tahliyesinin sağlandığı ve bir tehdit tespit edilemediğini belirtildi. Yerel gazetelerde ihbarın şaka amaçlı yapıldığını belirtildi.

https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-11-13-police-operation-underway-at-ubisoft-montrealDavada Apple’ın Hırsızlık İddiasına Red

Bu sene boyunca çok konuşulan Apple, Epic Games davasında mahkeme Apple’ın hırsızlık iddiasını reddetti. Apple’ın sözleşme ihlali ile alakalı açtığı dava ise görülmeye devam edilecek.

https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-11-11-judge-dismisses-apples-claim-of-theft-in-epic-case2020 VR Ödüllerinde Valve İki Ödül Birden Aldı

Bu seneki VR ödüllerinde en prestijli iki ödülün sahibi Valve oldu. Index ürünüyle Yılın Donanımı ödülünü alırken, Half Life: Alyx ile de Yılın Oyunu ödülüne layık görüldü.

https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-11-12-double-win-for-valve-at-2020-vr-awardsTwitch Yayıncılarının DMCA ile Derdi Bitmiyor

Geçtiğimiz günlerde birçok Twitch yayıncısı telif haklarını ihlal ettikleri gerekçesiyle müzik dinledikleri yayın geçmişlerini, kliplerini ve videolarını silmek zorunda kalmıştı. Şimdi ise oyun içerisindeki polis sireni, böcek sesi, saat sesi gibi seslerin bulunduğu kayıtların da telif ihlali kapsamına girdiği için kaldırılması istendi. Yayıncılar duruma tepkilerini Twitter üzerinden gösterdi.

https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-11-13-twitch-streamers-report-dmca-takedowns-for-in-game-sound-effects


Huya Kârını İkiye Katladı

Çin canlı yayın platformu Huya, 2020'nin üçüncü çeyreğine ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı. Şirket, 30 Eylül'de sona eren dönemde 2,81 Milyar Yen (425 milyon ABD doları) net gelir elde ederek 2019'un 3. çeyreğindeki 2,27 milyar Yen (343 milyon ABD Doları) olan net geliri yaklaşık %24 artırdı.

https://esportsobserver.com/huya-q32020-results/Xbox Series X ve S Rekor Kırdı

Xbox Series X ve S satışa çıktığı ilk 24 saatte Microsoft’un bugüne kadar en iyi çıkış yapan konsolu olarak satış rekorları kırdı. Satış rakamlarıyla alakalı net bir bilgi paylaşılmadı ancak 2013 yılında Xbox One 24 saatte 1 milyon satışa ulaşmıştı bu yüzden X ve S’in satışlarının 1 milyondan fazla olduğu öngörülüyor.

https://www.gamasutra.com/view/news/373624/Xbox_Series_X_and_S_deliver_Microsofts_biggest_ever_console_launch.php


Oyun Akışı

Oyun akışı nedir? Oyunlaştırma ile nasıl bir bağlantısı vardır? Hadi hep beraber oyun tasarımı ve oyun düşüncesi hakkında bilgi edinelim.

Video: https://www.kocakademi.com/egitim/dijital-cagda-oyunlastirma/8669/oyun-tasarimi-ve-oyun-dusuncesi

29 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page