top of page

Next In Game Haftalık Bülten - 11.11.2020ESL Pro League 2020 İzleyici Rekorlarını Altüst Etti

Dünyanın en büyük espor şirketi ESL’in düzenlediği ESL Pro League 2020 tüm istatistikleri altüst etti. Yarım milyondan fazla eş zamanlı izleyici ile CS:GO tarihinin en çok izlenen maçı gerçekleşmiş oldu.


https://esports-marketing-blog.com/esl-pro-league-2020-shatters-viewership-records/
Newzoo 2020 İçin Yıllık Oyun Sektörü Tahminini Bir Kez Daha Güncelledi

Yeni yapılan tahmine göre COVID-19'un pazar üzerindeki etkisinin bu yıl endüstri gelirini 174,9 milyar dolara çıkarması bekleniyor. Ayrıca, pazar katılımındaki artış yavaşlamış olsa da, tüketicilerin pandemi önlemlerinin kesildiği ülkelerde bile, salgın öncesine kıyasla daha fazla oyun oynamaya devam ettikleri belirtildi.

https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-11-04-newzoo-raises-its-annual-games-industry-forecast-for-2020-once-again


Kıyamet Sonrası Temalı Oyunlar 384 Milyar Dolar Kazandırdı

Sensor Tower'a göre ABD’de kıyamet sonrası temalı oyunlarda oyuncu harcamaları geçen yıla göre yüzde 106 artış gösterdi. Dahası, 2020'nin ilk dokuz ayında gelir açısından en hızlı büyüyen oyun türü oldu.

https://www.pocketgamer.biz/news/74972/post-apocalyptic-games-brought-in-384-million-in-the-first-nine-months-of-2020/Amerika E-Milli Basketbol Takımı Seçmeleri USA Basketball Tarafından Yapılıyor

USA Basketball, ABD Basketbol E-Milli Takımı oluşturmak için en iyi 30 NBA 2K oyuncusunu denemelere davet etti. Seçilen oyuncularla kurulacak takım FIBA Esports Open II’de ABD’yi temsil edecek.

https://esportsobserver.com/usa-basketball-game-team-tryouts/

Alman Futbol Ligi (DFL) ile ESL Partnerlik Anlaşmasına Vardı

Partnerlikle ilgili ESL'in Kurucu Ortağı Ralf Reichert, "eFootball, uzun yıllardır espor topluluğunun ve ESL'nin temel bir parçası olmuştur" açıklamasında bulundu. Ortaklık çerçevesinde ESL, Sanal Bundesliga (VBL) karşılaşmalarının tüm medya üretimini devralacak.

https://esports-marketing-blog.com/german-soccer-league-dfl-and-esl-launch-strategic-partnership-to-further-develop-the-virtual-bundesliga/


Londra Belediye Başkanı İşsizlikle Mücadele İçin Espor Kampanyasını Destekliyor

Londra Belediye Başkanı Sadiq Khan, başkentteki genç işsizlikle mücadeleye yönelik bir girişim için espor organizasyonu LDN UTD ile güçlerini birleştirdi. Londra'daki gençler, bazı üniversitelerle ortaklaşa düzenlenen çeşitli dijital atölyelere kaydolabilecekler. Dijital atölyeler; video düzenleme, sosyal medya yönetimi ve grafik tasarım gibi konulara odaklanacak.

https://esportsinsider.com/2020/11/mayor-of-london-backs-esports-campaign-to-tackle-youth-unemployment/


43 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page