top of page

Next In Game Haftalık Bülten - 4.11.2020

Güncelleme tarihi: 11 Kas 2020Mobil Oyuncuların %70'i Eskisinden Daha Fazla Oyun Oynuyor


Google Play’in 10 ülkede yaptığı araştırmaya göre birçok ülkede oyuncuların mobil oyunlarda harcadığı süre artmış durumda. Ayrıca 18-34 yaşındakilerin 35-45 yaşındakilerden daha fazla oyun oynadığı da raporda tespit edildi.


PS5 Ön Siparişlerindeki Son Durum


CEO Jim Ryan yaptığı açıklamada PS5 satın almak isteyen oyuncuların ön siparişlere yoğun ilgisi olduğunu belirtti. Ayrıca PS4 için 12 haftada ulaşılan ön sipariş sayısına PS5 için 12 saatte ulaşıldığını ve ilgi nedeniyle lansman gününde yeterli sayıda cihaz olmayabileceğini açıkladı.


2020, Oyun Yatırımı İçin Şimdiden Rekor Bir Yıl Oldu


Oyun yatırımları henüz 2020 tamamlanmamış olmasına rağmen yıllık bazda rekor kırıyor. 2020’nin 3. çeyreğinde gerçekleşen 5.2 milyar dolar yatırım, Ekim ayı itibariyle yıllık toplamı 9.9 milyar dolara taşıdı ve 2017’deki 8 milyar dolarlık yıllık rekor ekarte edildi.


Call of Duty, Activision Blizzard'ın Gelirlerini %52 Arttırdı


Activision Blizzard üçüncü çeyrek kazancını bildirdi. Bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla cirosunu yüzde 52 artırarak 1.95 milyar dolara ulaşan şirketin bu performansı göstermesinde Call of Duty’nin yeni oyununun etkili olduğu belirtildi.


ESL Gaming ile SPORT1 Partnerliği Genişledi


Almanya’nın lider spor platformlarından SPORT1, ESL ile partnerliğini genişleteceğini duyurdu. Anlaşma kapsamında ESL ve DreamHack turnuvaları yeni açılacak eSportsONE isimli Avrupa kanalında canlı yayınlanacak.


PUBG MOBILE Hindistan'daki Faaliyetlerini Durdurdu

Hindistan hükümetinin aldığı karar doğrultusunda PUBG MOBILE Hindistan’daki bütün faaliyetlerini durdurdu. Tencent, yaptığı açıklamada kullanıcı verilerinin güvenliğini koruduklarını savunarak bu sonucun ortaya çıkmasından çok üzgün olduklarını belirtti.


Niels Van Der Linden

Niels Van Der Linden kimdir? Hadi hep beraber Niels Van Der Linden’i tanıyıp oyunlaştırma seviyelerini öğrenelim!

42 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page