top of page

Next In Game Haftalık Bülten - 28.10.2020Z Kuşağının Mobil Oyunlara İlgisi

App Annie’ye göre Z kuşağı diğer yaş gruplarına göre daha fazla mobil oyun oynuyor. Twitch, Discord ve diğer oyun odaklı canlı yayın ve sosyalleşme uygulamaları genç jenerasyonun eğlence alışkanlıklarını belirleyen temel platformlar oluyor.

https://www.pocketgamer.biz/news/74841/gen-z-mobile-users-more-likely-to-play-games-but-spend-less-time-in-top-titles/Twitch Yayıncılarına Telif Uyarısı Şoku

Twitch, plak şirketlerinden gelen "binlerce" istek üzerine telifli müzik içeren yayın klipleri ve geçmiş yayın videolarını temizliyor. Partner yayıncılara "telif hakkı yasası hakkında bilgindirme amaçlı bir defalık uyarı" yapılarak tüm videoların silinmesi istendi.

https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-10-21-twitch-mass-deletes-videos-after-thousands-of-requests-from-music-labelsKonsol Harcamaları %40 Arttı

Geçen ay birkaç önemli oyunun çıkışıyla platformun en çok kazananları listesi karıştı ve toplam harcamalarda ciddi bir artış gözlemlendi. SuperData'nın aylık raporuna göre dijital oyunlar, Eylül ayında bir önceki yıla göre yüzde 14 artışla toplam 10,7 milyar dolar gelir elde etti.

https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-10-23-digital-console-spending-up-40-percent-in-september-thanks-to-wave-of-big-releases
Garmin, Espor İçin Akıllı Saat Üretiyor

Garmin, esporcuların ve espor tutkunlarının oyun performansını ileri seviyeye taşımaları için Instinct Esports Edition isimli özel bir GPS akıllı saati tanıttı. Garmin'in sağlık ve fitness izleme teknolojilerini kullanan Instinct Esports, oyun sırasında kalp atış hızını takip ederek stresi izlemek ve analiz etmek için özel bir fonksiyona ve yayıncılar için tasarlanan bir uygulama entegrasyonuna sahip olacak.

https://esports-marketing-blog.com/garmin-announces-esports-smartwatch/Espor Olimpiyatlara Girebilecek mi?

São Paulo'da bulunan inovasyon merkezi Arena Hub ile yakın zamanda alınan ortaklık kararının ardından, CBGE (Brezilya Oyun ve Espor Federasyonu) Başkanı Paulo Roberto Ribas, Olimpiyatlara katılım hedefinden bahsetti. Olimpiyat oyunlarında esporun tanınması sürecinin bir parçası olarak Brezilya'da yetkili kuruluş olarak CBGE'yi seçen GEF (Global Espor Federasyonu), Rio’nun 2016 Olimpiyatları adaylığı sürecinde çalışan ve 2008, 2012 oyunlarında hükümet gözlemcisi olan Ribas'ın deneyimine güveniyor.

https://esportsobserver.com/brazil-esports-gef-cbge/XR Teknolojisi Worlds 2020'ye Nasıl Entegre Edildi?

Riot Games, 2020 Worlds yayını sırasında Genişletilmiş Gerçeklik (XR) adı verilen bir teknoloji kullandı. Sanal ve gerçek birleşik ortamlara ve insan-makine etkileşimine dayanan teknoloji ile espor yayın tarihinde önemli anlara imza attı.

https://esportsobserver.com/riot-xr-broadcasting-worlds2020/


Daniel Pink


Daniel Pink’in ‘Drive’ adlı kitabı insan motivasyonunun büyük ölçüde içsel olduğunu ve bu motivasyonun yönlerinin özerklik, ustalık ve amaca bölünebileceğini savunuyor.

https://www.youtube.com/watch?v=Lxk9f5r_WbA


41 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page