top of page

Next In Game Haftalık Bülten - 21.10.2020ABD'li Tüketiciler Mobil Uygulama Aboneliklerine Ne Kadar Ödüyor?


Adjust'ın yaptığı bir ankete göre ABD'de tüketiciler Twitch gibi mobil canlı yayın uygulaması aboneliklerine aylık ortalama 20,78 dolar harcıyor. Ayrıca indirilen abonelik tabanlı uygulamaların yüzde 30,7’sinin de canlı yayın uygulaması olduğu tespit edildi.


Nielsen'den Espor İzleyicileri Raporu


Nielsen, yaptığı araştırmayla pandemi döneminde espor ve geleneksel spor çevrelerinin birbirinden nasıl etkilediğini ortaya koydu. F1 ve futbol liglerinin oyunlar yoluyla gerçekleştirdiği müsabakalara olan ilgi espor takipçilerinin aynı zamanda spor takipçileri olduğunu gösteriyor.


İngiltere National Videogame Museum’a 4 Milyon TL'lik Destek


İngiltere hükümetinin pandemi sürecinde kültürel mirasın korunması için oluşturduğu fondan İngiltere National Videogame Museum’a 4 milyon liralık (400 bin sterlin) bir destek paketi sağlandı. Bu destekle birlikte müze finansal olarak Kasım 2021’e kadar garanti altına alındı.


Espor SEA Games 2021'de Geri Dönüyor


Güneydoğu Asya Oyunları 2021’de esporun da olacağı açıklandı. Vietnam’ın ev sahipliğinde yapılacak oyunlarda COVID-19 sebebiyle esporun da dahil olduğu bazı branşların programdan çıkarıldığı açıklanmıştı. Vietnam medyası tarafından belirtilene göre Dota 2 ve PES’in de aralarında bulunduğu 6 espor oyununu turnuvaya dahil olarak espor Güneydoğu Asya Oyunları’nda 2 sene üst üste madalya oyunu olarak yer almış olacak.


Among Us Videolarının Görüntülenme Sayısı 4 Milyarı Aştı


Son birkaç aydır Among Us ve Fall Guys oyunları oyun dünyasını kasıp kavuruyor. Esports Charts bu iki oyunun Twitch performansını karşılaştırdı ve Among Us’ın son zamanlarda toplam izleyici sayısı ve görüntülenme sayısında öndeyken Fall Guys yayını yapan kanal sayısının daha fazla olduğu açıklandı.


Oyuncuların %35'i Oyun Servislerine Abone


Simon-Kucher & Partners’ın raporu abonelik sistemiyle çalışan oyun servislerinin geleceğine dair önemli içgörüler sunuyor. 17 ülkeden 13 bin katılımcıyla yapılan ankete göre oyuncuların yüzde 35’inin bir oyun servisine aboneliği bulunuyor. Bunun ötesinde, aboneliği olan bu kitlenin yüzde 80’i birden fazla servise abone olduğunu veya olabileceğini belirtiyor.Lego Serious Play


Ole Kirk Christiansen kimdir? Hadi hep beraber Lego şirketinin tarihini öğrenelim!


32 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page