top of page

Next In Game Haftalık Bülten - 14.10.2020League of Legends Dünya Şampiyonası Finalinde Canlı İzleyici Olacak

League of Legends’ın bu sene seyircisiz olarak devam eden Dünya Şampiyonası’nın finalinde seyirci bulunabileceği belirtildi. Oyunun Çin’deki espor operatörü TJ Sports, 31 Ekim’de Pudong Futbol Stadyumu’nda gerçekleştirilecek olan turnuva finaline 6 bin 312 izleyici alınacağını açıkladı.

https://esportsobserver.com/lol-worlds-2020-finals-audience/Mobil Oyun Harcamaları 20 Milyar Doları Buldu

App Annie’nin paylaştığı verilere göre mobil tüketicileri 2020’nin üçüncü çeyreğinde 20 milyar dolar harcadı. RPG ve strateji oyunları en karlı oyun türleri olurken hem App Store hem Google Play bu çeyrekte önemli oranda büyüme gösterdi.

https://www.pocketgamer.biz/news/74719/consumer-spending-on-mobile-games-hit-20-billion-in-q3-2020/Epic Games ve Apple Davası Mayıs 2021'de Olacak

Uzun süredir oyun ve teknoloji dünyasının gündeminde olan Epic Games ve Apple arasındaki anlaşmazlıkla alakalı görülecek dava 3 Mayıs 2021 tarihinde gerçekleşecek. Henüz davanın sanal olarak mı yüzyüze mi gerçekleşeceği belli değil.

https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-10-08-epic-games-vs-apple-trial-set-for-may-2021ESL ve GUNNAR Optiks’ten Yeni Oyun Gözlükleri

Küresel espor ligi ve turnuva organizatörü ESL, espor gözlükleri üretmek üzere partner olduğu GUNNAR Optiks ile ESL Blade adında yeni bir gözlük daha çıkarıyor. ESL Blade, iki şirketin ortaklaşa ürettiği Lightning Bolt 360: ESL Edition’dan sonra çıkarılan 2. gözlük olacak.

https://esportsobserver.com/esl-gunnar-optiks-glasses/Unicorns of Love'dan Avrupa'nın En Büyük Gaming House'u Geliyor

Espor organizasyonu Unicorns of Love şu anda Berlin’de bulunan gaming house’u kulübün ilk kurulduğu şehir olan Hamburg’a taşıyacak. UOL, Telekom Conference Hotel’i “Avrupa’nın en büyük gaming house’u ve espor oteli” haline getirecek.

https://esportsobserver.com/unicorns-of-love-gaming-house/
Team Vitality ile Renault Stade de France'ta Espor Tesisi Kuruyor

Team Vitality, uzun süredir ortak olduğu Renault Group ile birlikte Fransa’nın sembolik stadlarından biri olan Stade de France’ta yeni bir espor eğitim tesisi kuracak. Aynı anda 3 takımın çalışma yapabileceği kadar büyük olacak tesiste Team Vitality üyelerinin çalışma yapacağı belirtildi.

https://esportsobserver.com/team-vitality-partner-stade-de-france/


Prof.Kevin Werbach D6 Modeli

D6 tasarım modeli, Werbach ve Hunter (2012) tarafından oyunlaştırma sistemini geliştirmeye yönelik hazırlanmıştır. Her adımı D harfi ile başlayan model, bir oyunlaştırma sisteminin adım adım geliştirilmesine yardımcı olmaktadır.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=He7l5LAefic

52 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page