top of page

Next In Game Haftalık Bülten - 07.10.2020

Güncelleme tarihi: 8 Eki 2020Geleneksel Sporlar ve Espor Sıralamaları


Nielsen’ın geleneksel spor dallarıyla espor oyunlarını kıyasladığı araştırmaya göre tıpkı geleneksel spor dalları gibi espor oyunlarına olan ilgi de ülkeden ülkeye oldukça farklılık gösteriyor. Çin’de en çok ilgi duyulan espor oyunları LoL, PUBG, CS:GO, Dota 2 ve Overwatch olurken Japonyada bu oyunların hiçbiri ilk 5’e dahi girmiyor.

https://esportsobserver.com/nielsen-sports-vs-esports-rankings/
Discord'un Günlük İndirmeleri 800.000'e Ulaştı

Apptopia’nın raporuna göre sesli konuşma uygulaması Discord’un kullanımı Among Us oyunu sayesinde arttı. Geçtiğimiz aylarda tüm dünyada popüler hale gelen Among Us, 70 milyondan fazla indirmeye ulaştı.

https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-09-30-among-us-drives-record-discord-installs

Call of Duty: Mobile Harcamaları 480 Milyon Dolara Ulaştı


Call of Duty: Mobile’ın çıkış yaptığı ilk yılda 480 Milyon dolar gelire ulaştığı tahmin ediliyor. COVID-19 etkisiyle 2020’nin 2. çeyreğinde en yüksek gelire ulaşıldığı düşünülüyor.

https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-10-02-call-of-duty-mobile-spending-reaches-usd480m-in-first-year
ESL ile DreamHack Birleşiyor


Küresel turnuva organizatörleri ESL ve DreamHack operasyonlarını ESL Gaming çatısı altında birleştirme kararı aldı. Şirketler ve yönetim yapıları birleşirken markaların aynı şekilde kalıp turnuvalarını ve organizasyonlarını aynı isim ve biçimde devam ettirmelerine karar verildi.


https://esportsobserver.com/esl-and-dreamhack-to-merge/
Rutgers Üniversitesi Espor Tesisi Açıyor


ABD’nin en köklü üniversitelerinden Rutgers University, içinde 60 bilgisayar, sanal gerçeklik istasyonu, yayın stüdyosu ve oyuncuların maç analizi için kullanabileceği özel bir salon bulunan bir espor merkezi açacağını duyurdu. Okulun espor programında çeşitli oyunlarda mücadele eden kayıtlı 2 bin 800 üye bulunuyor.

https://esportsobserver.com/rutgers-esports-facility-open/

FarmVille 11 Yıl Sonra Kapanıyor


Facebook üzerinden oynanan efsane oyun FarmVille 11 yıl sonra kapanıyor. Facebook Flash oyunlarını artık desteklemeyeceğini açıkladıktan sonra Zynga 2020’in sonunda FarmVille’i tamamen kapatacağını duyurdu.

https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-09-28-zynga-to-sunset-farmville-after-11-years
Simon Sinek kimdir?

Simon Sinek’in ünlü olduğu Altın Çember nedir? Hadi hep beraber Simon Sinek’i tanıyıp sonrada Altın Çemberin ne olduğunu öğrenelim. İyi seyirler...

Video: https://www.youtube.com/watch?v=JcyeAX0lbtQ

- Oyunlaştırma Günlükleri - Arif Alataş - Simon Sinek - Sonlu-Sonsuz Oyunlar

41 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page