top of page

Next In Game Haftalık Bülten - 18.05.2020

Güncelleme tarihi: 27 May 2020
MENA Bölgesi İçin Yeni Bir Partnerlik Doğuyor

Riot Games MENA, uzun süredir beklenen turnuvanın yol haritasını oluşturmak için Intel ve Lenovo ile partnerlik anlaşmasına vardı. Turnuvanın adı ise Intel Arabian Cup (IAC) olacak. IAC, 2 sezon halinde 1 sene sürecek ve MENA bölgesinden 13 ülkenin katılımıyla gerçekleşecek.

http://esports-marketing-blog.com/intel-lenovo-and-riot-games-mena-partner-up-and-commit-to-shaping-the-growing-gaming-industry-in-the-mena-region/Dijital Kartlar Çıktı!

Epics.gg ve Loaded, bazı ünlü içerik üreticilerinin koleksiyonluk dijital kartlarını ve stickerlarını yaptı. Bu içerik üreticilerinin bazıları, Jaryd “Summit1G” Lazar, Timothy “TimTheTatman” Betar, Michael “Shroud” Grzesiek ve Ben “Dr. Lupo” Lupo. 


https://esportsobserver.com/epicsgg-loaded-digital-cards/

Sanal Zeka Koçluk Uygulamasından Ses Getiren Yatırım

Oyuncuların koçluk hizmeti alabildiği bir yapay zeka platformu üreten İsveçli Leetify, Finlandiyalı Inventure tarafından 972 bin dolarlık araştırma ve geliştirme fonu aldı.

https://esportsobserver.com/leetify-raises-seed-investment/


Mobil Oyunların Yükselişi

Dünyada en çok oynanan oyunlar olan Honor of Kings, Arena of Valor ve Call of Duty:Mobil'in arkasındaki TiMi Studios, mobil oyunların oynanma sürelerinin arttığını söyledi. TiMi Studios, ayrıca Çin oyun endüstrisinde Tencent'in önde gelen geliştirme ekibi olarak bilinmektedir. Gelin bakalım TiMi Studios başka neler söylemiş? :)

https://esportsobserver.com/timi-studios-ray-ning-interview/Çin, Japonya ve Güney Kore Turnuvası


Seul, Kasım ayında Çin, Japonya ve Güney Kore'nin katılacağı bir turnuvaya ev sahipliği yapacak. Bu turnuva, Çin, Japonya ve Güney Kore'nin ortaklaşa seçeceği PC, mobil ve diğer espor kategorilerini kapsayan 4 oyundan oluşacak. Corona nedeniyle turnuva seyircisiz ve online olarak gerçekleştirilebilir.

https://esportsobserver.com/seoul-three-state-tournament/Tencent'in 2020 Raporu

 Tencent, 2020 ilk çeyreğinin raporunu yayınladı. Bu rapora göre, %26'lık bir artış göstererek, 2019'un aynı döneminde 12.1 Milyar dolar olan gelirini 15.2 Milyar dolara çıkarttı. COVID-19 salgını nedeniyle, insanların oyun oynadığı sürenin artması, gelirlerin de artmaya devam etmesini sağlayacak gibi görünüyor. 

https://esportsobserver.com/tencent-q12020-results/


Corona'nın Mobil Oyun Pazarına Etkisi

Sensor Tower'ın datalarına göre, salgın süresince artmaya devam eden oyun indirmeleri ve gelirleri kalıcı hale gelebilir. Bu yılın ilk 3 ayı, App Store ve Google Play'de mobil oyunların indirmeleri için en büyük çeyrek oldu. Bu yüklemeler 13 Milyarı aştı. 


https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-05-18-how-the-covid-19-pandemic-is-changing-the-mobile-games-market
Amerika Oyunlara Ne Kadar Harcıyor?

NPD Grup'a göre, Amerika'daki tüketiciler, Ocak ayından Mart ayına kadar video oyunları için yaklaşık olarak 10.9 Milyar dolarlık bir harcama yaptılar. Konsollardan bilgisayarlara, mobilden abone harcamalarına ve aksesuarlarına kadar tüm harcamalar yıldan yıla artış göstermektedir. 


https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-05-15-game-spending-in-the-us-reached-a-record-quarterly-high-in-q1-2020Sınırları Aşan Turnuvada Rakamlar Göz Kamaştırıyor

Gaming Without Borders 2020 Dota 2 turnuvası 24 saatten kısa sürede yaklaşık 2 milyon saat izlenirken 1-11 Mayıs arasında Çin'de yapılan OGA DOTA PIT 2020 Online turnuvası 1 Milyondan fazla izlendi.Bu üç gün boyunca turnuvanın izleyici ortalaması 77.579 oldu ki bu sayı WePlay! Pushka Lig Aşama 1'den fazla. 

https://dotesports.com/dota-2/news/gamers-without-borders-2020-dota-2-tournament-records-nearly-2-million-hours-watched-in-less-than-24-hours
EGX Berlin İptal Edildi

EGX Berlin'in organizatörü, organizasyonun iptal edildiğini açıkladı. Almanya, spor etkinlikleri, kültürel etkinlikler gibi 5000 izleyiciden fazla olan tüm etkinlikleri yasakladı. Bu yasak normalde 31 Ağustos'ta kalkacaktı fakat 24 Ekim tarihine kadar uzatıldı ve bu nedenle EGX Berlin iptal edildi.


https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-05-14-egx-berlin-cancelled

Nisan Ayında Corona'nın Yayınlara Etkisi

Karantina devam ederken, espora ve yayınlara olan ilgi de artıyor. Bugünkü makalemizde Nisan ayında Corona'nın yayınlara etkisinden bahsederken, Mart ayından bu yana olan değişiklikleri göreceğiz. Ayrıca bu haberde Mart ayının raporunu da bulabilirsiniz. 

https://escharts.com/blog/effect-coronavirus-streaming-aprilNisan Ayının En Popüler Turnuvaları

Espor endüstrisi Corona'dan etkilenmeye devam ediyor. Birçok organizatör yeni organizasyonlarının duyurusunu yaptı ve izleyicilere ilginç içerikler sundu. Bu haberde, Nisan ayı içerisinde yapılan turnuva raporlarını bulabileceksiniz. 

https://escharts.com/blog/report-april-2020Fortnite'ın Başarısı

Epic Games'in battle royale devi, sadece Nisan ayında, Mart ayına göre %90 ve yıllık %25.3 artışla 44.3 Milyon dolar elde etti İndirmeler açısından Fortnite, App Store ve Google Play'de 129 milyondan fazla indirmeye ulaştı. 

https://www.pocketgamer.biz/news/73368/fortnite-1-billion-usd-on-mobile/

Twitch'in Yeni Güvenlik Konseyi Başarılı Olacak mı?


Twitch, platforma olan güveni sağlamak ve güvenlik konularında iyileştirmeler yapmak için uzmanlardan oluşan bir güvenlik konseyi oluşturuyor. Bu konseyin bazı politikaların güncellenip geliştirilmesi, yenilerinin oluşturulması ve yükselen trendleri takip etmek gibi görevleri olacak.

https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-05-14-twitch-unveils-new-safety-advisory-council

103 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page