top of page

Next In Game Haftalık Bülten - 25.08.2020ESL, MaltaGaming ile Partner Oldu

Malta hükûmetinin kurduğu GamingMalta ile küresel turnuva organizatörü ESL, ESL Pro League 11 için anlaştığını duyurdu. Anlaşma kapsamında Malta 2021 yılındaki tüm etkinliklerin ev sahipliğini yapacak.


https://esportsobserver.com/maltagaming-esl-pro-league/


COVID-19, Mobil Uygulama Harcamalarını 50 Milyar Dolara Çıkardı

Mobil market araştırmaları yapan App Annie'ye göre pandemi sürecinde mobil uygulamara harcanan para 50 milyar dolara ulaştı. Araştırmada pandeminin "mobildeki tüketici davranışlarını sonsuza kadar değiştirdiği" belirtildi.

https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-08-17-covid-19-drives-first-half-mobile-app-spending-to-usd50b-app-annie

The National Video Games Museum Tekrar Açıldı İngiltere'nin Sheffield şehrinde bulunan The National Video Games Museum tekrar açıldı. COVID-19 nedeniyle kapanmış olan oyun müzesi, çeşitli pandemi önlemleri ile birlikte misafir kabul etmeye başladı.

https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-08-20-the-national-videogame-museum-reopens-this-weekend

Oyun Maskeleri COVID-19'a Karşı Microsoft meşhur oyunu Halo'ya özel üretilmiş maskeleri satışa çıkardı. Alınan her bir maske için 2 maske sağlık çalışanlarına ekipman desteği sağlayan MasksforDocs kuruluşuna bağışlanacak.

 https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-08-21-microsoft-sells-halo-masks-to-benefit-frontline-workers


DMAX Türkiye ile ESL Partnerliği Duyuruldu

DMAX Türkiye, küresel espor turnuvası organizatörleri DreamHack ve ESL ile partnerlik yaptığını açıkladı. 4 ESL Pro Tour'u kapsayan anlaşmaya göre DMAX, bu turnuvaların bütün lisanslı içeriklerinin Türkçe yayın haklarına sahip oldu.

https://esportsobserver.com/dmax-turkey-esl-pro-tour/Simülasyon Oyunlarının İnanılmaz Gelişimi Mobildeki simülasyon oyunlarına olan ilgide ciddi bir artış söz konusu oldu. ABD'de oyuncu harcamaları 2020'nin ilk yarısında geçtiğimiz yıla kıyasla yüzde 63 oranında yükseldi.

 https://www.pocketgamer.biz/news/74231/simulation-games-great-revenue-growth-in-h1-2020/

Yazılımcılar İçin Oyunlaştırma Bu videoda E.Altuğ Yılmaz ile oyunlaştırmanın ne olduğunu, yazılım ekiplerine nasıl uygulanabileceğini, hem günlük çalışma hayatında hem de IoT teknolojileri açısından neden önemli olduğu konularından bahsediyor. Video: https://www.youtube.com/watch?v=xo9H_3rB9vk

25 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page