top of page

Next In Game Haftalık Bülten - 18.08.2020ESL İlk Mağazasını Açıyor

İlk ESL mağazası, Almanya’nın Köln şehrindeki Xperion isimli espor arenasının içinde açılacak. Mağazada ESL özel ürünlerinin yanı sıra SK ve BIG gibi takımların ürünleri de bulunacak. Ayrıca CS:GO ve Dota 2 için özel koleksiyon parçaları da satılacak.

https://esportsobserver.com/esl-opens-store-xperion/


Oyunlar İngiltere Eğlence Sektörüne Damga Vurdu

Araştırmaya göre Birleşik Krallık’ta pandemi önlemlerinin olduğu 12 hafta boyunca en çok satılan eğlence ürünleri oyunlar oldu. 23 Mart ve 13 Haziran arasını kapsayan araştırmada en başı çeken oyunlar FIFA 20, Call of Duty: Modern Warfare ve Grand Theft Auto 5 oldu.

https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-08-14-games-dominated-uk-entertainment-sales-during-initial-months-of-lockdownFortnite Google Play'den de Kaldırıldı

Geçtiğimiz hafta olaylı şekilde Apple App Store’dan kaldırılan Fortnite, şimdi de Google Play Store’dan kaldırıldı. Oyunculara uygulama mağazasına giden yüzde 30’u vermeden direkt ödeme imkanı sunan Epic Games, Fortnite’ın kaldırılmasının ardından Apple’a karşı bir sosyal medya kampanyası ve hukuki süreç başlatmıştı. Epic Games, son gelişmelerle Google’ı da davaya dahil edeceğini açıkladı.

https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-08-14-fortnite-has-also-been-kicked-off-of-google-play


Twitch Prime'ın Adı Değişti

Twitch’in sahibi Amazon, Twitch Prime’ın ismini değiştirerek Prime Gaming yaptı. Amazon yetkilileri bu hamleyle hedef kitlesini genişletmeyi ve farklı platformlara ulaşmayı hedeflediklerini bildirdi.

https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-08-10-amazon-rebrands-twitch-prime-to-prime-gaming


Formula 1 Esporda Güçlenerek Devam Ediyor

F1 Esports Series’in 4. kısmı başlıyor. 750 bin dolar ödül için mücadele edecek sürücüler 10 farklı F1 takımını temsil edecek. Londra’daki Gfinity Arena’da gerçekleştirilecek yarış Facebook, Youtube, Twitch ve Huya üzerinden canlı yayınlanacak.

https://esportsobserver.com/formula-one-prize-pool-esports-series/


Oyun Oynayan Kadın Sayısı Giderek Artıyor

Newzoo’nun yeni raporuna göre oyun tutkunlarının yüzde 46’sı kadınlardan oluşuyor. Oyunla alakalı içeriklerin izleyicilerinin ise yüzde 49’u kadın. 2023 itibatiyle toplam oyuncu sayısının 3 milyarı bulacağı tahmin ediliyor.

https://www.pocketgamer.biz/news/74167/report-46-per-cent-of-all-gamers-are-female/


Türkiye'de Game Developer'lar ne iş yapar?

Tercih zamanında sizlere yardımcı olabilecek bir video ile karşınızdayız! Türkiye'deki dijital oyun tasarımı bölümü ve imkanlarından bahseden bu video, kafanızdaki soru işaretlerine bir cevap niteliğinde olacaktır.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=PDi9ZKdVLQM


53 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page