top of page

Next In Game Haftalık Bülten - 11.08.2020Trump, ByteDance ve Tencent’i Yasaklıyor mu?


ABD Başkanı Donald Trump, vatandaşlarının gizliliğini ihlal ettiği gerekçesiyle ABD şirketlerinin TikTok’un ana firması ByteDance ve WeChat ile iş odaklı finansal işlemler yapmasını yasakladı. Kararın oyun sektöründe de büyük yatırımları bulunan WeChat’in ana firması Tencent’in tümünü bağlamadığı yalnızca WeChat ile alakalı işlemlerin yasaklanacağı belirtildi.
PUBG Mobile Club Open’a Rekor Sayıda Kayıt

Espor sahnesinin yeni alanlarından biri olan PUBG Mobile hızla büyümeye devam ediyor. Tencent’in açıkladığı verilere göre kayıtların herkese açık olduğu PUBG Mobile Club Open için 80 bin takım kayıt oldu.


Ninja Twitch’e Geri Dönüyor

Meşhur yayıncı Ninja Twitch’e geri döndü. İlk olarak Twitch’te yaptığı yayınlarla tanınan Ninja, bir süredir Mixer’da yayın yapıyordu. Mixer’ın kapanma kararının ardından Twitch’e geri dönen Ninja kısa sürede kanalını 15 milyon takipçiye çıkarmayı başardı.Zynga, Rollic'in %80'ini Satın Aldı

Dünyanın en önemli mobil oyun firmalarından ABD’li Zynga Games, Türk mobil oyun firması Rollic Games’in hisselerinin yüzde 80’ini 168 milyon dolara satın aldı. Anlaşma kapsamında geri kalan yüzde 20'de 3 yıllık bir süreç içerisinde Zynga'ya aktarılacak.


Facebook Gaming iOS App Store’a Geldi

Canlı yayın ve oyun platformu Facebook Gaming’in telefon uygulaması Apple’ın App Store’una dahil oldu. Android mağazalarında bir süredir var olan uygulamanın iOS’a çıkışı Apple’ın onay sürecinden dolayı gecikmişti.Futbolist PUBG Mobile'da Zirveye Ulaştı

Türk takımı Futbolist PUBG Mobile World League’in Batı Bölümü Şampiyonu oldu. Futbolist, galibiyetle birlikte 100 bin dolarlık ödülün sahip oldu. Son Dünya Şampiyonu Bigetron Red Aliens ise Doğu Bölümü Şampiyonu oldu.


Yeni Nesil Öğrenme 5: Büyük Veri, Oyunlaştırma ve Uzaktan Öğrenme

Khan Academy Türkiye Direktörü Alp Köksal, büyük verinin eğitim için nasıl kullanılabileceğinden başlayarak, kişiye özel bir öğrenme deneyimi tasarlanması, oyunlaştırma, eğitim teknolojilerinin sınıflarla buluşması, uzaktan öğrenme ve ters-yüz öğrenme modeli (flipped learning) konularını anlatıyor.


23 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page