top of page

Next In Game Haftalık Bülten - 5.08.2020Messi'yi Geçen Futbolcu, Esporcu Oldu

Brezilyalı futbolcu Wendell Lira 2015 yılında attığı muhteşem golle Messi ve Cristiano Ronaldo gibi devleri geride bırakarak Puskás ödülünü kazanmıştı. Fakat profesyonel futbol kariyerini bitirmeyi seçen Lira, EA SPORTS FIFA içeriği üreten bir Youtuber ve profesyonel esporcu olmaya karar verdi.

https://esportsobserver.com/wendell-lira-brazil-interview/


Çin'de iOS App Store'dan 15.000 Oyun Silindi

Çin’de 2016’da yürürlüğe giren regülasyonlar kapsamında 15 bin oyun iOS App Store’dan silindi. Apple’ın yasaya uymak adına yıl sonuna kadar binlerce oyunu daha sileceği tahmin ediliyor.

https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-07-31-15-000-games-removed-from-ios-app-store-in-china


Satrancın Espordaki Başarısı Merak Konusu

Dünyaca meşhur satranç ustası Hikaru Nakamura, birçok Twitch yayıncısının ilgisini satranca çekti. Forsen, xQc, NymN gibi ünlü yayıncıların da katılımıyla yayıncılar arası bir satranç turnuvası düzenlendi. Chess.com Pogchamps adı verilen turnuva çok yüksek izlenmelere ulaştı.

https://escharts.com/blog/chess-esports-viewership-success


Roehampton Üniversitesi ''Women in Esports'' Bursunu Tanıttı

Londra’nın Roehampton Üniversitesi kadın esporcular için “Women in Esports” isimli bir burs programı başlatacağını duyurdu. Espor sektöründeki çoğulculuğu ve kapsayıcılığı güçlendirmek adına yapılacak programa kabul edilen öğrencilerin espor kariyerlerinin gelişimi için de destek olunacağı açıklandı.

https://esportsinsider.com/2020/08/university-of-roehampton-introduces-women-in-esports-scholarship/


League of Legends Dünya Şampiyonası Detayları

League of Legends Dünya Şampiyonası bu sene Çin’in Şanghay şehrinde düzenlenecek. Her sene yapılanın aksine bu sene COVID-19 önlemleri kapsamında etkinliğin tamamı tek bir şehirde yapılacak. 25 Eylül’de başlayacak turnuvanın final tarihi ise 31 Ekim olarak duyuruldu.

https://esportsobserver.com/worlds-2020-shanghai-details/


Adidas’ın Ninja için ürettiği "TIME IN" duyuruldu

Dünyaca ünlü yayıncı Ninja’nın Adidas ile partnerliği kapsamında üretilen "TIME IN" serisinin 2. ürünü duyuruldu. Ninja’nın Twitter hesabından duyurulan ayakkabının Ağustos ayında satışa çıkacağı belirtildi.

https://dotesports.com/streaming/news/ninja-shows-off-new-time-in-adidas-shoes-set-to-release-in-august


Girişimler için Oyunlaştırma neden önemlidir?

Girişimcilik son yıllarda her yerde sıkça bahsedilen bir konudur. Her girişimci, iş kurmaya karar verdiği sürece dair farklı bir hikayeye sahiptir. Peki, girişimcilik hikayelerindeki oyunlaştırmanın önemi nedir?

Video: https://www.youtube.com/watch?v=KpZoaXHFNaE


10 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page