top of page

Next In Game Haftalık Bülten - 27.07.2020


Twitch ve Facebook Gaming'in İzleyici Sayısı %50 Arttı

Küresel pandeminin insanları evde kalmaya zorlaması oyun yayınları platformlarında büyük bir ilgiye neden oldu. 2020’nin ilk çeyreğine oranla ikinci çeyrekte Twitch izlenmeleri yüzde 56 arttı.


İngiltere Oyun Endüstrisi Coronaya Karşı Direniyor

Ukie’nin raporuna göre İngiltere oyun endüstrisi, pandemiye en iyi direnen sektör oldu. Pandeminin çıkışından beri şirketlerin yüzde 45’i oyunlardan elde ettiği gelirde artış gördü. Bu başarının sebebi olarak sektörün yeni şartları çok hızlı uyum sağlaması gösteriliyor.


Global Espor Federasyonu ile Global Spor İnovasyon Merkezi Partnerliği

Global Espor Federasyonu, spor organizatörlerinin dijital dünyaya girmesine yardımcı olan Global Spor İnovasyon Merkezi ile partnerlik yapacağını açıkladı. Partnerlikle birlikte GEF espor gelişiminin desteklenmesini ve espor topluluğuyla ilişkinin güçlendirilmesini hedefliyor.


David Beckham'ın Takımı Rocket League'e Katılıyor

Dünyaca meşhur eski futbolcu David Beckham’ın da ortak olduğu Guild Esports, profesyonel Rocket League sahnesine katılıyor. Kadro oluşturma sürecinin titizlikle yapıldığını belirten Guild Esports, eski Team Singularity oyuncuları Noly ve ThO’yu satın aldı.


ESL, DreamHack ve Huya Partnerliği

Çin canlı yayın platformu Huya, Çin’de düzenlenen espor mücadelelerini yayınlamak üzere ESL ve DreamHack ile anlaştı. Dota 2 ve CS:GO oyunlarını kapsayan anlaşma 1 yıl boyunca Çince bütün yayın haklarını Huya’ya veriyor.


ESL, Euronics Group ile Olan Anlaşmasını Genişletti

Küresel turnuva organizatörü ESL, Euronics Group ile olan anlaşmasını ESL Pro League’in 12. sezonunu da kapsayacak şekilde genişletti. Anlaşmaya göre elektronik eşya üreticisi Euronics Group, ESL Pro League yayınlarındaki “Instant Replay” bölümüne sponsor oldu.


Türkçe Unity 3D Oyun Geliştirme Dersleri

Daha önce Unity’den 2D oyun yapmayı öğrenmiştik, şimdi 3D oyun yapmayı öğrenelim!


16 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page