top of page

Next In Game Haftalık Bülten - 11.05.2020

Güncelleme tarihi: 27 May 2020


Next In Game her hafta oyun ve espor dünyasından en yeni haberleri Next In Game Haftalık Bülten'de sizin için bir araya getiriyor. Gelişmelerden haberdar olmak için takipte kalın!Newzoo'nun Yeni Raporu

Newzoo, Corona karantinasıyla etkilenen oyun endüstrisinin yeni rakamlarını yansıtan 2020 Global Games Market raporunu güncelledi. 2020 Küresel Oyun Pazarının, yıllık %9.3 büyüme ile 159.3 Milyar dolarlık bir gelir elde edeceği öngörülmektedir. Detaylar İçin: https://esportsobserver.com/newzoo-gaming-engagement-and-revenue-increase-as-a-result-of-the-covid-19-lockdown/

Zynga Corona'ya Alıştı

Birçok şirket hala salgın nedeniyle evden çalışmaya alışmaya çalışırken, Zynga uzaktan çalışmaya tamamen adapte olmuş. Zynga'dan Matt Bromberg, evden çalışma geçişin, şirketin gelişim programlarını etkilemediğini söyledi.


Detaylar İçin: https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-05-07-zynga-coo-we-could-work-from-home-forever-if-needed

Nisan Ayının En Popüler Twitch Kategorileri

Nisan sıralaması, yeni isimlerin eklenmesi nedeniyle tamamen değişti. Riot Games'in yeni oyunu olan Valorant, liderliği aldı ve diğer kategorilerin daha az izlenmesine neden oldu. Oyun şu an kapalı betada ve izleyiciler, yayınları izleyerek, kapalı betaya erişim hakkı kazanmaya çalışıyorlar. Bu durum da izlenmesine büyük ölçüde katkı sağlıyor.


Detaylar İçin: https://escharts.com/blog/twitch-april2020

Activision Blizzard'ın CEO'su Konuştu

Activision Blizzard'ın CEO'su Boby Kotick, belirsiz ekonominin, insanları ücretsiz mobil oyunlara yönlendireceğini düşündüğünü iletti. CNN Business'a konuşan Kotick, yüksek işsizlik oranı nedeniyle, insanların ücretsiz mobil oyunları tercih edeceğini söyledi. Kotick, ayrıca COVID-19 yüzünden ara verilen geleneksel sporlar nedeniyle esporun büyüyeceğini düşünüyor.


Detaylar İçin: https://www.pocketgamer.biz/news/73322/activision-blizzard-ceo-kotick-mobile-useage-up-during-pandemic/

ÖZEL HABER | Facebook Gaming PUBG Mobile Ramazan Dostluk Turnuvası Rekor Kırdı

Facebook Gaming, aralarında Türkiye ve MENA bölgesinin ünlü yayıncılarının bulunduğu geniş katılımlı bir turnuva gerçekleştirerek, yeni devreye giren rekabetçi oyun turnuva modlarını test etti.Turnuvayı MENA bölgesinde 800 binin üzerinde takipçisiyle oldukça popüler olan Hemo King kazandı.


Detaylar İçin: https://www.nextingame.com/post/facebook-gaming-pubg-mobile-ramazan-dostluk-turnuvas%C4%B1

NBA 2K Maçları ESPN'de

Televizyon ağı olan ESPN, NBA2K liginin 2020 boyunca ESPN2 ve diğer ESPN platformlarından yayınlanacağını duyurdu. Çarşamba, Perşembe ve Cuma günü oynanacak olan karşılaşmalar, ESPN uygulamasından ve ESPN.com üzerinden yayınlanacak. Karşılaşmalar ayrıca ESPN2'de veya ESPN’in Karayipler, Latin Amerika, Okyanusya ve Sahra Altı Afrika’daki dijital platformlarından birinde yayınlanacak.


Detaylar İçin: https://esportsinsider.com/2020/05/nba-2k-league-espn-sportsnet/


157 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page