top of page

Next In Game Haftalık Bülten - 17.12.2020ABD'de Oyun Harcamaları Kasım Ayında Rekor Kırdı


ABD'li oyuncular geçen ay oyun ürünlerine 7 milyar dolar harcadı. Bu rakamın geçtiğimiz yılın Kasım ayına göre yüzde 35 daha fazla olduğu ve aylık bazda yapılan harcama rekorunun kırıldığı belirtildi.


The Last of Us Part 2 The Game Awards'ı Domine Etti


Naughty Dogs’un The Last of Us Part 2 oyunu The Game Awards’ı adeta sildi süpürdü. Bu 6 ödülün arasında en prestijli ödül olan Yılın Oyunu Ödülü de bulunuyor.


2020 Mobil Gelirlerinin %72'si Mobil Oyunlardan


App Annie'nin raporuna göre bu yıl uygulama mağazalarında en çok büyüyen kategori mobil oyunlar oldu. Mobil uygulamalar 2020'de iOS ve Google Play'de toplam 130 milyar indirmeye ulaşacak ve bunların% 40'ı oyunlardan geliyor.


ESL, U.S Air Force ile Partnerlik Anlaşmasına Vardı


Dünyanın en büyük espor turnuva organizatörü ESL, ABD Hava Kuvvetleri ile partnerliğinin devam ettiğini açıkladı. Çok yönlü ortaklık kapsamında ESL’in Kuzey Amerika’daki organizasyonlarında aktivasyonlar yapılacak.


Cyberpunk 2077 Yılın En Büyük İkinci Çıkışını Yaptı

CD Projekt’in uzun zamandır büyük bir heyecanla beklenen bilim kurgu RGP türündeki oyunu Cyberpunk 2077 2020’nin 2. en büyük çıkışını yaptı. The Last of Us: Part 2’nin önüne geçse de FIFA 2021’in gerisinde kaldı.
EA, Codemasters'ı 1.2 Milyar Dolara Satın Aldı

İngiltereli yarış oyunu yapımcısı Codemasters, 2021'in 1. çeyreğinde tamamlanması beklenen bir anlaşmayla EA'nın bir parçası oldu. 1.2 milyar dolar değerindeki anlaşmayla Formula One, Dirt, Grid gibi araba yarışı oyunlarının yapımcısı olan Codemasters satın alındı.

Oyunlaştırma Dinamikleri


Oyunlaştırma dinamikleri, oyuncuların oyun mekanikleri ile etkileşimini sağlayan eylemlerdir Geribildirim ve destek, sınırlamalar, ilerleme, ilişkiler, anlatıcı (narrative), alışveriş, işbirliği, kurtarma vb. bilinen oyun dinamikleri arasında yer alır. Devamı için eğitimi izleyebilirsiniz, iyi seyirler!


40 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page