top of page

INTEL ESL Türkiye CS:GO 2020 Kış Sezonu Şampiyonu Boca Boston Oldu

Nefes kesen bir sezon sonunda INTEL ESL Türkiye CS:GO 2020 Kış Sezonu Şampiyonu Boca Boston oldu.INTEL ESL Türkiye CS:GO 2020 Kış Sezonu dünkü final karşılaşması ile sona erdi. 8 haftalık uzun bir maratonun ardından ülkenin her yerinden elemeye katılan takımlardan 8’i playofflara katılmaya hak kazandı. Playofflarda gösterdikleri başarıyla Sangal Esports ve Boca Boston 5 maçlık final serisinde karşı karşıya geldi.


İlk maç Sangal Esports’un seçtiği Inferno haritasında yapıldı. Kıran kırana geçen mücadeleye Sangal Esports önde başlasa da gülen taraf 16-13’lük skorla Boca Boston oldu ve rakibinin seçtiği haritayı kazanarak hem stratejik olarak hem de moral açısından ciddi bir avantaj elde etti.


İkinci maç ise Boca Boston’ın tercihi olan Dust 2 haritasında oynandı. Bu haritadaki başarısıyla bilinen Boca Boston maçın başında rakibinin gösterdiği direnci kırdı ve 16-9 ile genel skoru 2-0’a getirdi.


Üçüncü maçta Sangal’ın seçtiği Mirage haritasında karşılaşan takımlar kıyasıya mücadele etti. Seriye tutunmak için varını yoğunu ortaya koyan Sangal Esports maçı 16-12 kazanmayı başardı.


Serinin dördüncü ve son maçında takımlar Boca Boston’ın seçtiği Nuke’de karşılaştı. Kaybettiği maçtan iyi dersler çıkaran Boca Boston son derece temiz ve dominant bir oyun ortaya koyarak 16-4’lük skorla şampiyonluğu hakettiğini ispatladı ve kupaya erişti.
Gösterdiği clutch performanslarıyla ve özellikle çekişmeli geçen 1. ve 2. maçtaki baskılı oyunuyla Izzy göz doldurdu. İzleyicilerin oylarıyla Monster Maçın Canavarı seçilen yıldız oyuncu, Monster Notebook’tan Abra A7 oyun bilgisayarı kazandı.Ayrıca Monster, INTEL ESL Türkiye Şampiyonası’nı kutlamak için büyük bir çekiliş başlattı. Çekiliş kapsamında katılımcılara 1 adet Avcı Bıçağı, 5 adet Monster Pusat V6 Gaming Mouse ve Monster Pusat RGB Gaming Mousepad ve 5 adet 100’er TL’lik Steam cüzdan kodu dağıtılıyor.

Çekilişe katılmak için: https://gleam.io/3OaXF/intel-esl-turkiye-sampiyonasi-buyuk-final-cekilisiEtkinliğe Monster Oyun Müzikleri Orkestrası renk kattı. Evlerdinden aldıkları kayıtlarla oyun müziklerine hayat veren on beşten fazla müzisyen göz kamaştırıcı bir gösteriyle kulaklarımızın pasını sildi.


Turnuvayı kazanarak kupayı kaldıran Boca Boston, 2700 dolarlık ödülü kazandı, Sengal Esports ise 2000 dolarlık ikincilik ödülüne sahip oldu. Boca Boston böylece ESL Pro European Championship (EPEC)’e katılmaya hak kazandı. EPEC’te Avrupadaki diğer ulusal turnuvaların kazananları ile karşılaşacak temsilcimiz, burada da başarılı olursa 1 milyon dolar ödüllü ESL One Cologne turnuvasının offline elemelerine katılabilecek.


32 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page