top of page

Intel ESL Türkiye CS:GO Şampiyonası

Intel ESL Gaming Fest kapsamında Intel, Hepsiburada, Teknosa ve Monster Notebook'un katkılarıyla gerçekleşen Intel ESL Türkiye CS:GO Şampiyonası 2020 Yaz Sezonu playoff karşılaşmaları oynandı. Açık elemelerden mücadeleye başlayan takımların arasından sıyrılarak lig aşamasına ulaşan ekiplerin kıyasıya mücadelesine sahne olan sezon, 3 aydan uzun bir süredir devam ediyordu. Lig aşamasının tamamlanması ile ilk 4’e giren takımlar playofflara katılmaya hak kazandı.



Intel ESL Türkiye CS:GO Şampiyonası 2020’nin playoff karşılaşmalarının ilkinde Sangal Esports, fastPay Wildcats ile karşılaştı. Geçen senenin şampiyonu Sangal, favori çıktığı maçta hata yapmadı ve rakibini 2-0 geçmeyi başararak adını finale yazdırdı.


Cumartesi günü diğer yarı final maçında 9INE ile LOG Esports karşı karşıya geldi. 9INE Kış Sezonu’nda Boca Boston adıyla mücadele etmiş ve şampiyon olmuştu. Şampiyonluğun ardından İsveçli organizasyon 9INE bünyesine katıldı. İki takım da ilginç şekilde kendi favori olduğu haritaları kaybedince seri üçüncü maça uzadı ve 9INE ağırlığını koyarak seriyi kazandı ve diğer finalist oldu.


Pazar günkü büyük finalde rüya takım Sangal Esports ve genç yıldızlar 9INE Türkiye’nin en iyisi olmak için mücadele etti. Pandemi koşulları nedeniyle İzmir Fuarı yerine İstanbul stüdyosunda seyircisiz gerçekleştirilen final, internetin yanı sıra DMAX Türkiye televizyon kanalında da canlı yayınlandı. Büyük bir ilgiyle karşılanan finalde uzatmalara giden kıyasıya bir çekişmeye sahne olan ilk haritayı kazanan Sangal Esports tecrübesini kullanarak 2-0 maçı kapatmayı bildi ve Intel ESL Türkiye CS:GO Şampiyonası 2020 Yaz Sezonu Şampiyonu oldu.



İzleyiciden gelen oylarla belirlenen Monster Maçın Canavarı Ödülü’nü Ömer ‘imoRR’ Karataş kazandı ve Monster Notebook’tan Tulpar T7 oyun bilgisayarının sahibi oldu.

Başta şampiyon Sangal Esports olmak üzere bütün takımları yürekten kutluyoruz.


20 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page