top of page

Next In Game Haftalık Bülten - 27.05.2020Valorant’ın Resmi Çıkış Tarihi Belli Oldu


Riot Games’in ilgi çeken yeni oyunu Valorant, 2 Haziran tarihinde tam sürüm olarak çıkış yapacak. FPS türündeki oyun yaklaşık 2 aydır beta sürümündeydi.


Detaylar İçin: https://venturebeat.com/2020/05/21/valorant-launches-on-june-2/

Korona'ya Bir Kurban Daha: Blizzcon 2020


Kasım ayında Kaliforniya’da yapılması planlanan oyun fuarı Blizzcon, COVID-19 sebebiyle bu sene yapılmayacak. Yetkililer online bazı etkinlikler üzerinde çalıştıklarını belirtti.


Detaylar İçin: https://www.gamasutra.com/view/news/363683/Blizzard_officially_calls_off_BlizzCon_2020_though_a_digital_event_might_be_in_the_cards.php

Sihirdar Vadisinde Reklam Panoları


Riot Games, League of Legends espor maçlarında reklam yerleştirme uygulayacak. İlk olarak Mastercard ve Alienware logolarıyla başlayacak sistemde doğru kitleye hitap edebilmek için her bölge kendi anlaştığı markayı yayınlayabilecek.


Detaylar İçin: https://esportsobserver.com/riot-games-summoners-rift-banners/

Online Oyunlar Kalıcı Kazançlar Sağlıyor


Oyun şirketi Nexon’un CEO’su pandemi döneminde online oyunlara gösterilen ilginin kalıcı olacağını düşünüyor.


Detaylar İçin: https://venturebeat.com/2020/05/22/nexon-ceo-owen-mahoney-sees-online-games-making-permanent-gains/

İşte Karşınızda DreamHack Masters Spring 2020


COVID-19 salgını nedeniyle iptal edilen DreamHack Masters Jönköping'in yerine dört bölgeden 32 takım çevrimiçi bölgesel bir yarışmada toplam 300 bin dolarlık ödül için yarışacak. 16 takım ile Avrupalılar çoğunluktayken, Kuzey Amerika'dan 8 takım, Asya ve Okyanusya'dan da 4'er takım turnuvaya katılıyor.


Detaylar İçin: https://dotesports.com/counter-strike/news/here-are-the-dreamhack-masters-spring-2020-standings

Game Without Borders 2020'nin Corona Savaşı


Espor sadece dünyanın dört bir yanındaki insanları birleştirmekle kalmıyor, aynı zamanda belirli bir hedef için işbirliği yapma fırsatı veriyor. Bugünlerde ise hedefimiz, ''Coronavirus ile mücadele'' diyebiliriz. Bu haberin detaylarında Game Without Borders 2020 sonuçları hakkında detaylı bilgiler bulabilirsiniz.


Detaylar İçin: https://escharts.com/blog/gamers-without-borders-2020Next Campus Oyunlaştırma Günlükleri


"Gerçeklik kırıktır, oyunlar tamir eder" diyor ünlü oyun tasarımcısı Jane Mcgonigal Reality is Broken kitabında. Gelişim hissini, korkusuzca sosyalleşmeyi, öğrenmeyi ve eğlenmeyi gerçek hayat bize her zaman sağlamaz ve burada oyunlar devreye girer. Geçirdiğimiz pandemi döneminde bu yoksunluğu daha da derinden hissediyoruz, bu yüzden oyun oynamak artık hiç olmadığı kadar anlamlı bir aktivite. Gamfed Türkiye'den Eren Gökgür hayatı oyun olarak görüp daha iyi hale getirmek için oyun kurgularını kullanabilir miyiz sorusuna cevap arıyor. Peki gerçekten de hayat oyunlaştırılabilir mi?


Video: https://www.youtube.com/watch?v=JXlAzA_z_r0

20 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page