top of page

Dünya Sağlık Örgütü'nden "Oyun" Çağrısı

Dünya Sağlık Örgütü COVID-19 ile mücadele etmek için oyun oynanmasını destekledi.


Bundan yaklaşık bir sene önce Dünya Sağlık Örgütü video oyun bağımlılığını mental bir bozukluk olarak tanımlamıştı ve birçok tartışmaya yol açmıştı. Fakat görünen o ki Coronavirüs salgını video oyunlara bakışı oldukça değiştirmiş. DSÖ geçenlerde beklenmedik şekilde karantina uygulamaları nedeniyle fiziksel sağlığı korumak için aktif video oyunları oynamayı önermişti.

Şimdi ise global strateji elçisi Raymond Chambers oyun firmalarının başlattığı #PlayApartTogether kampanyasını destekleyen bir tweet attı. Pandemi ile mücadelenin çok kritik bir noktasında olduğumuzu belirten Chambers, oyun sektörünün global bir kitlesi olduğunu vurguladı ve herkesi oyun oynamaya davet etti. https://twitter.com/RaymondChambers/status/1244011120551022594


Twitch, Blizzard ve Youtube Gaming gibi oyun sektörünün önde gelen 18 firması DSÖ’nün salgına ilişkin mesajlarını kitlelere ulaştırmak adına bir insiyatif başlatmıştı. Özel etkinlikler, ödüller ve çeşitli içerikler ile farkındalığı arttırmayı amaçlayan kampanyaya sosyal medyada #PlayApartTogether hastagiyle ulaşılabilir.


43 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page