top of page

2020’DE EN ÇOK BEKLENEN 5 OYUN


Cyberpunk 2077

Açık dünya, role-playing, bilim kurgu ve The Witcher serisinin yapımcıları CD Projekt Red. Eğer bunlar ilginizi çekmediyse, listeye başroldeki Keanu Reeves’i de ekleyebiliriz. Bunların birleişimi Cyberpunk 2077’yi önümüzdeki yılın en çok beklenen oyunu yapıyor.

Mike Pondsmith’in aynı isimli masa oyunundan esinlenerek yapılan Cyberpunk 2077 oyununun mekanı Night City, California olacak. Şirketler tarafından kontrol edilen ve devlet yasalarının es geçildiği şehirde kaos hakim. Şehrin dizaynında Blade Runner, Ghost in the Shell, System Shock ve Deus Ex’ten esinlendiği söyleniliyor.

Dünyanın en ünlü aktörlerinden olan Keanu Reeves, Johnny Silverhand isimli bir karakteri canlandıracak. Oyuncunun kontrol ettiği ana karakterden sonra en çok diyaloğa sahip olan karakter Silverhand olacak.

Oyun birinci şahıs nişancı (FPS) olsa da, tüm hikaye modu, ölümcül olmayan silahlarla, tek bir kişi öldürmeden tamamlanabiliyor. Bunu, oyunun devasa açık dünyasıyla birleştirince, oyuncunun kısmen serbest olduğu bir oyun ortaya çıkıyor.

Cyberpunk 2077’nin 16 Nisan'a çıkacağı söyleniyor.


The Last of Us: Part II

Her ne kadar Cyberpunk 2077’nin heyecanı, The Last of Us: Part II’yi geride bıraksa da, Naughty Dog’un geliştirdiği oyun yılın bir numarası olmaya aday. İlk oyundan beş sene sonra geçecek olan Part II, 19 yaşındaki Ellie’yi takip edecek.

Ellie, virüsten etkilenen yaratıkların yanı sıra, gizemli bir tarikatla baş etmeye çalışacak. Oyunun baş yazarlarından Neil Druckmann, ilk oyunun sevgiye odaklandığını, ikinci oyunun ise nefreti merkez noktasına alacağını söyledi.

The Last of Us: Part II, 29 Mayıs 2020’de satışa çıkacak.

Half-Life: Alyx

Yıllarca beklenen Half-Life 3 henüz ortalıkta olmasa da, 2019 yılı, Half-Life hayranlarını sevindirecek bir haberle noktalandı. Sanal gerçeklik (VR) oyunu Alyx, 2007’den beri çıkan ilk Half-Life oyunu olacak.

Half-Life 2’nin hikayesinden önceki dönemde geçecek olan Alyx, PC’deki tüm VR setleriyle oynanayabilecek. Hikaye Gordon Freeman’ın dostu olan Alyx Vance ve onun babası Eli Vance’i takip edecek. Bu ikili, dünyayı işgal eden Combine’a devirmeye çalışacak.

Half-Life Alyx, Mart 2020’de piyasaya sürülecek.

Halo Infinite

Halo serisinin altıncı oyunu olan Infinite, Microsoft’a göre “Master Chief’in insanlığı kurtarmak için şu ana kadarki en büyük serüveni” olacak.

Serinin bir önceki oyununda Master Chief ve Spartan Locke karakterlerinin ikisine de odaklanmaya çalışan yapımcılar, gelen eleştirileri göz önünde bulundurarak, Infinite’da Master Chief’e odaklanacak.

Halo Infinite, 2020’nin dördüncü çeyreğinde yayımlanacak.

Doom Eternal

2016 yılındaki Doom oyununun doğrudan devamı olacak olan Doom Eternal, agresif ve hızlı aksiyona kaldığı yerden devam edecek. Oyuncular her zaman olduğu gibi antik savaşçı Doom Slayer’ı birinci şahıstan kontrol edecek.

Doom Eternal, Mart 2020’de satışa sunulacak.


114 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page