top of page

2019’UN İLGİ ÇEKİCİ SPONSORLUK ANLAŞMALARI VE REKLAMLARI

Güncelleme tarihi: 27 Şub 2020Monster Notebook x ESL Türkiye

İzmir’de düzenlenen Intel ESL Türkiye Şampiyonası Finalleri’nde Monster ve ESL Türkiye arasında dikkat çeken bir işbirliği yer aldı.

Monster, maç sonunda en değerli oyuncunun belirlendiği segmente “Maçın Canavarı” ismini verdi ve izleyicilere oy verme şansı tanıdı. Monster Oyun Müzikleri Orkestrası ile etkinliğe renk katan Monster ayrıca etkinlik alanında oluşturduğu birbirinden farklı ve teknolojik oyun deneyim alanlarıyla da ziyaretçilere keyifli anlar yaşatarak sponsorluğun tam anlamıyla hakkını verdi.


Louis Vuitton x League of Legends

Moda denince akla gelen ilk markalardan olan Louis Vuitton, 2019 yılında Riot Games ortaklığıyla etkileyici bir projeye imza attı. League of Legends Dünya Şampiyonası öncesinde duyurulan ürün serisinde 40’tan fazla ürün yer alıyor.

Esporlar ve üst seviye modanın birleşebileceğini gösteren proje kapsamında ünlü modacı Nicolas Ghesquière’in tasarladığı ürünlerin fiyatları 170 dolardan 5 bin 600 dolara kadar çıkabiliyor.


Honda x Liquid

Oyun sektörüne adım atan birçok otomotiv şirketi arasında Honda da yer alıyor. Amerika’nın en önemli espor takımlarından olan Liquid’le işbirliği yapan şirket, “Level Up” isimli bir belgesel serisi üzerinde çalıştı.

Liquid organizasyonunun çeşitli espor takımlarının “seviye atlama” serüvenine ortak olan Honda, altı bölümlük belgesel serisi ve çeşitli mini videolarla oyun sektöründe yankı uyandırdı.


Mtn Dew x ESL

1940 yılından bu yana, Amerika’daki içecek sektöründe önemli bir rol oynayan Mtn Dew, 2019 yılında ESL’in espor turnuvalarında reklamlarına yer verdi. Mtn Dew, espor maçlarındaki en önemli anın incelendiği “Power Play” segmentinde Game Fuel içeceklerini tanıttı.


Burger King x FaZe

Yaklaşık on senedir “challenge” videolarıyla büyük ses getiren oyun topluluğu FaZe Clan, 2019 yılında Burger King ile bir ürün tanıtımı üzerine çalıştı. FaZe üyeleri, Burger King’in et içermeyen hamburgerini, etli hamburgerinden ayırt etmeye çalıştıkları videoda yaklaşık 1 milyon izleyiciye ulaştı.


Lenovo: The Senior Game Changers

Oyunların herkes için olduğunu sergileme hedefiyle yola çıkan Lenovo, “The Senior Game Changers” projesi sayesinde bunu fazlasıyla başardı. 60 yaş üstü sempatik oyuncuların birbirleriyle mücadele ettiği videoların gördüğü ilgi sonrası, birçok haber kanalı bu kampanyaya yer verdi ve Lenovo’nun pozitif mesajı geleneksel medyada yayıldı.

#Gaming #Future #News #esports #espor #sponsorship #sponsorluk #pazarlama #reklam #advertising

67 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page