top of page

S.S.S

Birden fazla oyunu sunmak istiyorum. Videoları nasıl iletebilirim? 

Birden fazla oyun sunmak isteyen yarışmacılar sunmak istedikleri oyunların örnek videolarını liste dışı bir oynatma listesi oluşturarak Youtube’a yüklemelidir. Daha sonra kayıt formundaki ilgili url kısmında bu oynatma listesinin linkini paylaşmalıdır.

 

Yaş sınırı var mı? 

Bütün yarışmacıların 18 yaşından büyük olması gerekmektedir. 18 yaşından küçük katılımcıların başvuruları geçersiz sayılacaktır ve herhangi bir hak talebi kabul edilmeyecektir. 

 

Yarışmaya katılanlar tüm oyunları mı sunacak, kendi belirlediklerini mi? 

Yarışmacılar kendi karar verdikleri ve yarışmaya katıldıkları oyunlar üzerinden değerlendirilip yalnızca bu oyunları sunmaları beklenecektir. Yarışmacıların kendi tercihleri dışındaki oyunları sunmaları talep edilmeyecek ve bu oyunları sunma performansı değerlendirme kriteri olarak kullanılmayacaktır.

 

Başka bir video kullanabilir miyim?

Yarışmacılar tarafımızdan sağlanan örnek videoların üzerinde yaptıkları sunuculuk performansıyla yarışmaya katılmalıdır. Örnek videolar dışında herhangi bir video ya da kayıt paylaşılarak yapılan başvurular geçersiz sayılıp kabul edilmeyecektir.
 

Daha önce sunuculuk yaptım yine de yarışmaya katılabilir miyim?

Yarışmacıların başka bir şirket veya etkinlik organizatörü ile önümüzdeki 1 yıl boyunca bağlayıcılığı olan herhangi bir anlaşma içerisinde olması durumunda başvurusu kabul edilmez. Bunun dışında yarışmacıların geçmiş anlaşmaları veya sunuculuk tecrübeleri katılım durumunu etkilemez. 

 

Mentor desteği nasıl sağlanacak? 

Mentor desteği Discord üzerinden online olarak sağlanacaktır. Kaydını tamamlayan yarışmacılar taraflarına ulaştırılacak Discord sunucusuna katılarak mentor desteğinden yararlanabilecektir. Mentor programlarına dair duyurular, etkinliklerden önce yapılacaktır. 

 

Sunum videomuzdan başka bir şey göndermemiz gerekiyor mu?

Kayıt sırasında örnek videoları kullanarak sunduğunuz maçları kayıt formuna eklemeniz gerekmektedir. Eğer daha önce espor maçları sunumu yaptıysanız, kayıt formuna sunum videonuzu ek olarak ekleyebilirsiniz.  

 

Discord sunucusuna katılım zorunlu mu?

Evet, Discord sunucusuna katılım hızlı iletişim ve kayıt onayı için zorunludur. Ayrıca mentor desteği gibi etkinlikler Discord sunucusunda duyurulup yine online olarak Discord sunucusunda yapılacaktır. Yarışmacılar bu programlara katılmak istemiyorsa dahi Discord sunucusuna katılmaları zorunludur.

 

Final aşamasına kayıt sırasında gönderdiğimiz videolarla mı katılacağız?

Hayır, kayıt sırasında gönderdiğiniz videolar sadece ön eleme için kullanılacaktır. Üst tura geçen yarışmacılara daha spesifik becerileri ölçen videolar iletilecektir.

 

Sunum videomu nasıl kaydedebilirim?

OBS Studio, Camtasia, Xsplit vb. programları kullanarak sunum videonuzu oluşturabilirsiniz.

.

 

bottom of page